Mano GargždaiTarėsi dėl Gargždų miesto apželdinimo

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Pasitarimo dalyviai. Klaipėdos r. sav. nuotr. Pasitarimo dalyviai. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Vasario 7 d., antradienį, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pirmininkavo pasitarimui dėl Gargždų miesto apželdinimo. Buvo aptarta, kaip vykdoma Gargždų miesto želdynų tvarkymo ir želdinių kūrimo ir veisimo 2012−2017 m. programa.

 

Pasitarime taip pat dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai Viktoras Kura ir Dainius Šatkus, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius ir skyriaus vyriausioji specialistė  bei Klaipėdos rajono želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos pirmininkė Jurgita Tamošauskienė, Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė ir skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Butkuvienė, Gargždų mieto seniūnas Saulius Bakšinskis, seniūnijos vyriausioji specialistė Violeta Gedgaudienė.

Daugiausia kalbėtasi apie praėjusių metų rezultatus: kokie apželdinimo projektai buvo įgyvendinti, kiek ir kam buvo panaudota lėšų, ko trūksta Klaipėdos rajonui ir ką būtina įgyvendinti šiais metais, kiek lėšų bus panaudota ir kaip Gargždų miestą paversti dar patrauklesniu ir lankomesniu.

Tarybos nariai V. Kura ir D. Šatkus akcentavo, kad ryškesnių pokyčių Gargžduose nematyti, želdinių, kurie suteiktų miestui jaukumo, vis dar trūksta, todėl programos įgyvendinimą reiktų spartinti.

Gargždų seniūnijos vyriausioji specialistė Violeta Gedgaudienė sakė, kad skirtos lėšos apželdinimui visada yra panaudojamos tinkamai ir jų kasmet užtenka: „Visada stengiamės taupyti, ieškoti pigesnių alternatyvų, lėšas panaudoti tikslingai ir naudingai.“

Šiais metais siūloma įgyvendinti trijų etapų projektą, kurio metu bus sprendžiami apželdinimo klausimai Gargždų miesto Klaipėdos, P. Cvirkos ir Žemaitės gatvėse. Yra planuojama atgaivinti augančius žolės plotus, pasodinti naujų krūmų, medžių ir gėlių. Vienam etapui įgyvendinti reikės maždaug 10 tūkst. eurų.

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, kartais net 5 metų laikotarpio įgyvendintų  planų Klaipėdos rajono žmonės gali ir nepastebėti, nes medžiai ir krūmai auga ganėtinai ilgai. „Siūlyčiau 2017 m. užsibrėžti pakankamai ambicingą tikslą ir aiškiai sukurti strategiją, kuri parodytų, kokiose Klaipėdos rajono vietose yra būtina spręsti apželdinimo klausimus ir kuo galima greičiau juos pradėti spręsti,“ – sakė G. Kasperavičius.

Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis pasiūlė ne tik pasitikėti projektų maketais ir schemomis, bet planuojamą naujai apželdinti vietą apžiūrėti, įvertinti, kokie jau želdiniai yra, kuriuos reikia šalinti, o kuriuos palikti ir priderinti naujus.

Jurgita Tamošauskienė paprašė atkreipti dėmesį į tai, kokioje vietoje yra sodinami medžiai: „Ypač būtina, prieš sodinant medžius, patikrinti, ar šaknys nesieks komunikacijų tinklų. Šiuo metu reikia iškirsti 17 didelių medžių Dariaus ir Girėno gatvėje, nes jie yra pasodinti ant dujotiekio trasos.“

Nutarta, kad Gargždų seniūnija parengs schemas žemėlapyje, kokius ir kur želdinius reiktų sodinti ir sudarys reikalingą sąmatą.

Programą planuojama pratęsti.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 315 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,