Mano GargždaiGargžduose – Devintinių eisena

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

 

Ne vieno praeivio akį šiandien traukė bažnytinė procesija, visą popietę judėjusi Gargždų gatvėmis. Šiandien švenčiamos Devintinės  – bažnytinė krikščionių šventė, vykstanti devintosios savaitės po Velykų ketvirtadienį.

Kaip „Mano Gargždams“ sakė kunigas, šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios laikinasis administratorius Vytautas Liesis, ši eucharistinė procesija – ilgametė Gargždų parapijos tradicija. Kasmet procesijoje dalyvauja nemažai tikinčiųjų.

„Viliuosi, kad šis tikėjimo liudijimas, palietė ne tik Devintinių procesijos dalyvius, bet ir tuos, kurie stebėjo iš šalies“, - neslėpė kunigas V.Liesis.

Švč. Sakramentui pagerbti skirtos procesijos buvo labai populiarios senajame Lietuvos kaime. Kartu su tikinčiaisiais jose dalyvaudavo ir Lietuvos valstybės vadovai, kariuomenės karininkai, įvairių organizacijų atstovai. Lietuvos bažnytkaimiuose ir miestuose į Devintinių paskutiniąją procesiją visada suplaukdavo minios. Buvo šventinami žolynai, berželių šakos.

Žemaitijoje ši diena dar pavadinama Vainikais. Priimta Devintinių dieną prie namo durų prisegti dvi sukryžiuotas beržo šakeles. Žemaitės pašventintus žolynus pasodindavo į daržo lysves. Tikėta, kad tada kurmiai žemės neišraus.

 

Gargždų Devintinių procesija Stasio Gulbino ir Arūno Stapono fotoreportaže:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 320 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,