Mano Gargždai



Savivaldybės Turto valdymo skyrius – apie veiklą ir funkcijas

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
A. Kampas ir Č. Banevičius, Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. A. Kampas ir Č. Banevičius, Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Savivaldybė tęsia straipsnių ciklą apie Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos skyrių ir seniūnijų specialistų veiklą ir funkcijas, naujoves, darbo specifiką, iššūkius. Šį kartą – apie Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus darbą.

 

Turto valdymo skyrius įkurtas 2000 m. ir jame dirba 6 žmonės. Skyrius organizuoja turto valdymą, tvarko socialinių būstų laukiančiųjų asmenų eilę, formuoja ir suteikia adresus objektams, koordinuoja daugiabučių renovacijos programą, kontroliuoja statinių priežiūrą, įregistruoja bešeimininkį turtą ir atlieka kitas su turto valdymu susijusias procedūras.

Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas, paklaustas, su kokiomis problemomis susiduria dirbdamas, pacitavo Dalai Lamą: „Jei problemą galimą išspręsti, neverta nerimauti. Jei problema – neišsprendžiama, dėl jos nerimauti yra beprasmiška.“

 

Skyrius atlieka ne tik valstybės deleguotas funkcijas

Pasak skyriaus vedėjo Audriaus Kampo, Turto valdymo skyriuje dirbantys žmonės atlieka ne tik valstybės deleguotas funkcijas, bet ir teikia viešąsias ir administracines paslaugas. Tokias kaip: adreso suteikimas, gyvenamųjų patalpų privatizavimas, šeimų įrašymas į socialinio būsto laukiančiųjų eilę, pažymų išdavimas asmenims, norintiems įsigyti pirmąjį būstą ir naujai suformuotų nekilnojamojo turto kadastro objektų naudojimas pagal nustatytą paskirtį.

Visus prašymus galima pateikti laisva forma Bendrajam skyriui arba internetiniame puslapyje www.epaslaugos.lt

 

Organizuojami aukcionai

Turto valdymo skyrius organizuoja savivaldybės turto atrinkimą, parengimą privatizuoti ir privatizavimą. Taip pat organizuoja ilgalaikio turto nurašymą bei viešą pardavimo aukcioną. Aukcionas vyksta kartą per metus.

Skyriaus vedėjas sako, jog aukcionas kartais stringa, nes ilgai tvarkomi Savivaldybės ir privatizuojamų objektų žemės sklypų dokumentai pas matininkus bei Nacionalinės žemės tarnybos Žemėtvarkos skyriuje, − nuo 3 iki 16 mėn. Nesutvarkius žemės sklypų dokumentų negalima vykdyti projektų, parengti objektų privatizavimui ir rengti aukcionų. 

„Paskelbtų aukcionų metu objektai dažnai parduodami iš pirmo karto, bet mano darbo patirtyje buvo ir taip, kad norint parduoti vieną objektą, aukcionas buvo skelbtas net 18 kartų. Jo taip niekas ir nenupirko ir per laiką jis sugriuvo. Dažniausiai taip būna tada, kai objekto kaina būna labai didelė“, – sakė Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas.

 

Suteikia socialinį būstą

Viena iš Klaipėdos rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus funkcijų yra suteikti socialinį būstą. Vyriausioji specialistė Inesa Vytienė priima prašymus gauti socialinį būstą ir tvarko asmenų (šeimų), laukiančių socialinio būsto, eiles. Eilė yra formuojama pagal dokumentų pateikimo datą.

Gyvenamųjų savivaldybės nuosavybės patalpų yra dvi rūšys: socialiniai būstai ir savivaldybės būstai. Socialiniuose būstuose gyvenantys asmenys kasmet yra tikrinami: iš mokesčių inspekcijos paimamos turto deklaracijos tam, kad būtų patikrinta, ar gaunamos pajamos neviršija nustatyto pajamų lygio. Taip pat ten gyvenantys asmenys privatizuoti ir paveldėti būsto negali.

Savivaldybės būstas gali būti paveldimas ir nuoma gali būti pratęsta iš kartos į kartą. Vyriausioji specialistė naudoja SPIS – socialinės paramos šeimai informacinę sistemą internete. Taip ji gali patikrinti socialinio būsto laukiančiųjų eilę, peržiūrėti nuomininkų turto duomenis ir per sistemą paskaičiuoti socialinių būstų nuomos kainas.

Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Inesa Vytienė džiaugiasi galėdama padėti žmonėms ir suteikti jiems namus.

 

Adresų suteikimas objektams

„Įdomiausia, kai kartais žmonės nenori, jog jų adreso numeris būtų 13, galvodami, jog šis skaičius gali atnešti jiems nesėkmę.“ – darbo specifikos įdomybėmis pasidalino Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kundrotienė.

Turto valdymo skyrius formuoja adresus objektams, pateikdamas Pavadinimų suteikimo komisijai medžiagą dėl gatvių pavadinimų Klaipėdos rajono savivaldybėje. Už šias funkcijas ir pareigas yra atsakinga skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kundrotienė. 2016 m. suteikta 2430 adresų objektams.

Gatvėms pavadinimus stengiamasi suteikti pagal tos vietoves išnykusius ar nykstančius kaimų pavadinimus, vandens – upių, upelių telkinius, taip pat pagal toje vietoje gyvenusių žinomų žmonių asmenvardžius. Skyriuje dirbanti Aušra Kundrotienė sako, jog jos darbo krūvis priklauso nuo metų sezono: „Sausio, vasario mėnesį darbo krūvis mažesnis, nes būstų statybos sulėtėjusios arba išvis sustojusios. Atėjus pavasariui, vasarai, žmonių, teikiančių prašymų dėl adresų suteikimo, padaugėja, kadangi tuo laikotarpiu prasideda namų statymas, o būsto registracija be adreso negalima.“

 

Vykdo statinių naudojimo priežiūrą

Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Rimkus yra atsakingas už Klaipėdos rajono pastatų techninę priežiūrą. Taip pat jis vykdo ypatingų statinių naudojimo priežiūrą, tikrina patalpų paskirties atitiktį naudojimo paskirčiai. Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Rimkus, paklaustas, su kokiomis problemomis susiduria savo darbo srityje, atsakė, jog pagrindinė problema yra neprižiūrimi ir apleisti pastatai Klaipėdos rajone.

Ypač bešeimininkiai  pastatai yra prastos būklės. Yra ir tokių pastatų, kuriuos reikėtų griauti, tačiau visų pirma reikia įregistruoti Registrų centre ir perimti į Savivaldybės nuosavybę. Tačiau norint tai padaryti, reikėtų nemažai lėšų, kurių nėra skirta.

„Turto valdymo skyriuje mano atliekami darbai nėra monotoniški. Labiau savo atliekamas funkcijas galėčiau pavadinti dinamiškomis. Darbai, kuriuos turiu atlikti, yra labai skirtingi, tačiau kartais tampa sunku viską suspėti, nes pastatų Klaipėdos rajone yra beveik 700“ – sakė Turto valdymo skyriaus vyriausias specialistas Petras Rimkus.

 

2016 m. gavo daugiausiai gyventojų prašymų

Turto valdymo skyrius 2016 m. iš visų 24 veikiančių skyrių savivaldybėje gavo daugiausiai gyventojų prašymų. Gauti 1220 raštai, parengti 795 mero ar direktoriaus raštai, be to,  išsiųsta 195 Turto valdymo skyriaus raštai. Žmonės daugiausia teikė prašymus dėl adresų suteikimo objektams ir socialinio būsto gavimo.

Parengti ir priimti 117 Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimai, pagal kuriuos suteikti 115 gatvių pavadinimai, patikslintos 28 gatvių koordinatės ar pakeisti pavadinimai. Gauta 576 prašymų dėl adresų suteikimo, suteikti adresai 2430 objektams;

Buvo išsiųsta 121 pranešimas dėl dokumentų patikslinimo, sutikslinti 121 šeimos duomenys buvo suvesti į SPIS programą, šeimai išsiųsti pranešimai apie patikslintą eilės numerį, 121 šeimai išsiųsti pasiūlymai pasinaudoti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją;

Parengti dokumentai ir perimti Savivaldybės nuosavybėn 23 gyvenamieji būstai (buvę bešeimininkiai), sudarytos naujos 23 Savivaldybės būsto nuomos sutartys;

Parduota 10 Savivaldybės būstų, nupirktas 1 butas (Socialinio būsto fondas);

Patikrinti 156 statiniai ir surašyti 156 statinių techninės priežiūros patikrinimo aktai;

Išnagrinėti dokumentai ir aplinkybės bei išduota 19 pažymų apie naujai suformuotų nekilnojamojo turto kadastro objektų galimybę naudoti pagal paskirtį;

Patikrinta 92 daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veikla. Surašyti 65 patikrinimo aktai.

Turto valdymo skyrius atstovauja Klaipėdos rajono savivaldybės interesams 5 akcinėse bendrovėse, kurių įstatinis kapitalas sudarė 6 mln. 724 tūkst. 267,88 €, iš kurių savivaldybei nuosavybės teise priklausančių akcijų nominali vertė sudarė 6 mln. 460 tūkst. 233,56 €.

Kviečiame domėtis Turto valdymo skyriaus atliekamais ir planuojamais darbais, sprendžiamais klausimais ir teikti pasiūlymus Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui el. p. ,  Turto valdymo skyriaus vedėjui Audriui Kampui tel.  (8 46) 47 19 30, el. p.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 292 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,