Mano GargždaiAgluonėniškių renginiuose – menas, bendruomeniškumas ir patriotiškumas

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Kovo 8-osios pavakarę, minint Tarptautinę moters dieną, į Agluonėnų kultūros namų fojė sugužėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narės gargždiškės Valentinos Kaubrienės gerbėjai, seniūnijos gyventojai, svečiai. Čia atidaryta jos darbų paroda ,,Pavasariniai linkėjimai“.

 

Kaip teigia pati autorė, jokių dailės mokslų ji nėra baigusi, tačiau turinti dovaną iš aukščiau, kurios subtilybių išmokė ir įgyvendinti padėjo močiutė ir mama, vėliau – knygos, seminarai, parodos. Kūryboje V. Kaubrienė stengiasi išlaikyti pagarbų santykį su tautos praeitimi ir jos tradicijomis, kartu nenutolstant nuo šių dienų aktualijų.

Darbuose nėra įmantrių siužetų, tačiau jie atlikti sudėtinga ir įvairia technika, reikalaujančia žinių ir per daugelį metų ištobulintų įgūdžių. Sunku ir įsivaizduoti, kiek valandų praleista prie siuvinėtų paveikslų, staltiesių, pagalvėlių, mezginių, kitų darbų. Visi autorės darbai dvelkia šiluma, ramybe, gyvenimo džiaugsmu ir šviesa, sklindančia ir iš jos pačios. Pavydėtinas jos darbštumas, kruopštumas, darbų tvarkingumas.

V. Kaubrienės darbų paroda Agluonėnų kultūros namų fojė ir bibliotekoje veiks iki Velykų. Maloniai kviečia apsilankyti ir pasidžiaugti darbais.

Po parodos atidarymo jaukų ir šiltą vakarą Tarptautinės Moters dienos proga susirinkusiems dovanojo Priekulės kultūros centro Agluonėnų skyriaus kolektyvai. Skambėjo vokalinio ansamblio „Smeltė“, Domininko Malajavo, Artur Veber, Pranciškos Kurmanskienės ir Gintauto Bareikio atliekamos dainos, folkloro ansamblio „Agluona“ romansai, eilės. Klojimo teatras visus pradžiugino savo parengtomis parodijomis.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Agluonėnų pagrindinė mokykla savo kiemą šventiškai papuošė trispalvėmis vėliavėlėmis ir balionais, o Kovo 11-ąją dieną tradiciškai rinkomės ant Aukuro kalno, kur sveikinome vieni kitus, džiaugėmės gyvendami Lietuvoje, giedojome Valstybės himną, lietuvių liaudies dainas, apjuosėme kalną gyvąją grandine, leidome į dangų aitvarus su užrašytais linkėjimais Lietuvai, o vėliau bendravome prie laužo, vaišinomės bendruomenės paruošta arbata, dešrelėmis. Šventę savo dalyvavimu papuošė jaunieji šauliai.

Seniūnijos vardu nuoširdžiai dėkoju švenčių organizatoriams, dalyviams, rėmėjams, partneriams. Tik mūsų visų bendromis pastangomis galime sukurti jaukią, šiltą, gražią aplinką, puošti ją, puoselėti, taip skiepydami meilę ir pagarbą savo kraštui ateinančioms kartoms, saugodami tautos tradicijas ir papročius.

 

Renginių akimirkos – organizatorių nuotraukose:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 136 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,