Mano GargždaiKlaipėdoje nustatytas paukščių gripo atvejis

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau − VMVT) Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kovo 18 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute vienos gulbės nebylės gaišenai patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas. Leisgyvė gulbė buvo rasta ant gatvės adresu: Nemuno g. 2B, Klaipėda.

 

Specialistai pabrėžia, kad paukščių gripo virusas labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigaliojo tam tikri draudimai, t. y. nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

Labai svarbu, kad patys paukščių laikytojai suprastų artėjančią grėsmę. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą. VMVT tikslas – ne taikyti nuobaudas paukščių laikytojams, bet kelti jų sąmoningumą ir padėti bendromis jėgomis apsisaugoti nuo šios pavojingos, didelius nuostolius nešančios ligos.

 

Paukščių laikytojai privalo: nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti;laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.

 

Pagrindiniai paukščių gripo simptomai: pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20 %;ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5 %);paukščių gaišimas padidėja 3 % per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis!);paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai, leidžiantys įtarti susirgimą.

 

Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti teritoriniam VMVT padaliniui telefonais (8 46) 35 0242, 8 620 36 088 arba visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 244 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,