Mano GargždaiGargždų miestui siūlomos meninės provokacijos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Meninkas V. Karčiauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Meninkas V. Karčiauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Kovo 31 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko darbo grupės dėl skulptūrų pirkimo ir jų stovėjimo vietos parinkimo posėdis, kuriam pirmininkavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė.

 

Klaipėdos rajono savivaldybė yra sulaukusi menininko Vytauto Karčiausko siūlymo įsigyti jo kurtas skulptūras ir taip papuošti Gargždų miesto viešąsias erdves. Jau anksčiau menininkas Savivaldybės vadovams ir Administracijos specialistams pristatė dvi skulptūras: gintaro žiedą „Amber O“ ir 100 paukščių arką „Lietuvos laisvės ir gyvybės medis“.

Anot V. Karčiausko, menas turi provokuoti, apie meno kūrinį turi būti kalbama, dėl jo ginčijimąsi. Menininkas pateikė drąsų siūlymą dėl skulptūros „Amber O“ stovėjimo vietos. Siūloma, kad ši skulptūra, kurią dengtų perregimas kubas, ant kurio išraižytos rajonui svarbios istorinės datos, stovėtų ant Kalniškės piliakalnio ir pro ją būtų galima matyti besikeičiantį Gargždų miestą. Šviesų instaliacijos leistų skulptūrą matyti iš toli ir trauktų žmones atvykti. Kita galima „Amber O“ skulptūros vieta – prie Kultūros centro.

Darbo grupės pirmininkė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė sveikino menininko idėją.

„Tai būtų puiki vieta skulptūrai, tačiau reikia atlikti visas reikalingas procedūras. Jau kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą ir laukiame atsakymo, ar skulptūra gali stovėti ant piliakalnio. Jei leidimą gausime – galime galvoti ir apie kitus veiksmus: lėšų, reikalingų skulptūrai įsigyti ir pastatyti, įtraukimą į Strateginės veiklos planą, ekspertų paslaugų ir, žinoma, pačios skulptūros pirkimą. Reikia numatyti konkrečius žingsnius, juos tinkamai įvykdyti ir tada galėsime džiaugtis moderniu ir unikaliu meno kūriniu, kuris tikimės taps traukos objektu“, – teigė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Darbo grupės posėdyje dalyvavusios vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė taip pat džiaugėsi menininko idėjomis.

„Gargždams reikia proveržio. Turime mažai skulptūrų, o objekto, kuris pritrauktų turistus į Gargždus, galime sakyti, visai nėra. Miestui trūksta originalumo, todėl manau, kad tokios skulptūros – gali tapti traukos objektais. Autorius geriausiai žino, kokia aplinka yra tinkama jo kūriniui, todėl džiugu, kad pasiūlymus teikia ir jis“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Kad piliakalnis būtų originali ir kitokia nei įprasta vieta skulptūrai, pritarė ir vicemerė Violeta Riaukienė: „Siūloma vieta – gera. Piliakalnis vis gražėja, yra tvarkomas, todėl ir skulptūra ten puikiai tiktų. Tik siūlyčiau autoriui, galvojant apie vietas skulptūroms, atkreipti dėmesį į skulptūrų dydžius, kaip jos atrodys numatytose erdvėse.“

Dėl arkos „Lietuvos laisvės ir gyvybės medis“, kurią puošia 100 paukščių, stovėjimo vietos dar diskutuojama. Buvo siūlyta, kad arka galėtų būti pastatyta Klaipėdos gatvės kaštonų alėjoje. Tačiau, jei skulptūros „Amber O“ nebus leidžiama statyti ant piliakalnio, greičiausiai ji bus statoma prieš Kultūros centrą. Tuomet arka turėtų būti perkeliama kitur, nes skulptūros būtų per arti viena kitos. Diskusijos metu buvo siūlyta daug įvairių idėjų dėl skulptūrų stovėjimo vietos. V. Karčiauskas netgi pasiūlė arką perkelti į fontaną Savivaldybės aikštėje ir, panaudojus įvairias šviesos instaliacijas, sukurti šviečianti, šokantį fontaną, kurio viršūnėje – 100 paukščių.

Menininkas V. Karčiauskas, išgirdęs Savivaldybės vadovų ir Administracijos specialistų diskusiją, maloniai nustebo, kad Savivaldybė – atvira drąsioms idėjoms. Dėl skulptūrų stovėjimo vietos taip pat diskutavo Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas, vyriausiasis architektas Gytis Kasperavičius, Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Egidijus Gedrimas, Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vaidotas Jasas, Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 242 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,