Mano GargždaiAptarti atviro darbo su jaunimu Klaipėdos rajone rezultatai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Adelija Radžienė. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Adelija Radžienė. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr.

Balandžio 26 d. aktyvus Klaipėdos rajono jaunimas, jaunimo darbuotojai, Savivaldybės atstovai rinkosi į projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ viešinimo konferenciją „Atviras darbas su jaunimu: iššūkiai, poreikiai, galimybės“.

 

Konferencijos dalyvius sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, atviru darbu su jaunimu taip pat domėjosi Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Tarybos narys Martynas Pocius, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis, konferenciją organizavo ir moderavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė, projekto vadovė Adelija Radžienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė sveikindama dalyvius pabrėžė, kad jaunimas – Savivaldybės prioritetas: „kad ir kaip banaliai skambėtų, bet jūs, jaunimas, esate mūsų ateitis. Savivaldybės prioritetas – nuolat gerinti jaunimo situaciją, suteikti jums visas sąlygas tobulėti, kurti, atrasti save. Tikiuosi, kad jūsų dėka Klaipėdos rajonas klestės ir ateityje, o mes savo ruožtu nesustosime jūsų skatinti“.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė pristatė 2009−2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ programos projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ rezultatus. Jau balandžio 30 d., po daugiau nei 2 metų veiklos, šis projektas baigiamas įgyvendinti.

Jo vertė didesnė nei 376 tūkst. eurų. 209 685 eurų parama skirta iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“. Savivaldybės pinginis įnašas – 166 170 eurų.

Kaip pabrėžė projekto vadovė A. Radžienė, projektą pavyko įgyvendinti, nes Savivaldybės vadovai ir Taryba palaikė jaunimą ir skyrė trūkstamas lėšas. Projekto įgyvendinimo metu Gargžduose buvo įsteigtas Gargždų atviras jaunimo centras, tvarkomos ir viešosios erdvės: baigiama įrengti stacionari scena su žiūrovų suoleliais, šokių, treniruoklių, tinklinio aikštelės, restauruotas takas, įrengtas apšvietimas. Iš projektui skirtų lėšų organizuota 60 mokymų-susitikimų. Viešinimo konferencijos dalyviai galėjo grožėtis fotoparoda, kurioje buvo užfiksuotos akimirkos iš įvairių organizuotų veiklų.

Apie savanorišką veiklą, organizuojant atvirų jaunimo erdvių veiklas, pasakojo Dauparų atviros jaunimo erdvės vadovė, savanorė Greta Srėbalienė. Jaunimo darbuotojams už jų nuoširdų darbą dėkojo Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Rita Dirgėlaitė. Gargždų atviro jaunimo centro teikiamas galimybes jaunimui pristatė jaunimo darbuotojos Simona Dargytė, Edita Vyšniauskė bei savanoriai, pasipuošę naujais džemperiais su užrašais „Gargždų atviras jaunimo centras“. Jie susirinkusiesiems pristatė „kengūros“ šokį bei Atviro jaunimo centro dainą. Veiviržėnų atviros jaunimo erdvės jaunimo darbuotojas Artur Veber kalbėjo apie valią, kūrybą ir mokslą bei kaip tai padeda dirbant su jaunimu. Veiviržėniškiai dovanojo dainą. Priekulės jaunimo darbuotojas Mantvydas Vilys kartu su Priekulės jaunimu pristatė pranešimą „Priekulės atvira jaunimo erdvė – praeities ir ateities rezonansai“, kurio metu dalinosi savo patirtimi, ateities planais bei surengė muzikinį performansą be muzikos.

Gerąja patirtimi dalinosi Rietavo savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius, pristatęs ne tik atvirą darbą su jaunimu Rietavo savivaldybėje, bet ir savanorystės galimybes užsienyje. Jam talkino savanoriai iš Italijos ir Gruzijos, kurie susirinkusiesiems papasakojo, kaip jiems sekasi dirbti su jaunimu Rietave, kokią naudą jiems teikia savanorystė. Gargždų mokinių savivaldų informacinio centro savanorės Emilija Jovaišaitė ir Deimantė Meškytė pristatė pranešimą „Jaunimas – jaunimui“, o Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorius Andrius Chomičius kalbėjo apie Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą Klaipėdos rajone.

Konferencijoje buvo galima ne tik susipažinti su tuo, ką veikia jaunimas Klaipėdos rajone, bet ir išgirsti inovatyvių idėjų, megzti pažintis, jungtis prie iniciatyvų, dalintis patirtimi ir, žinoma, kurti bendras idėjas. Pasak Gargždų atviro jaunimo centro direktorė R. Dirgėlaitės, jei bent vienas jaunas žmogus atėjo ir liko, atrado save, tai jau didelis rezultatas. Taigi, atviro darbo su jaunimu Klaipėdos rajone rezultatai – akivaizdūs: motyvuoti jauni žmonės, turintys begalę idėjų, žadėjo ir ateityje stebinti savo iniciatyvomis ir darbais.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 139 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,