Mano GargždaiUgniagesiai primena, kaip saugiai naudotis kepsninėmis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Artėja šventinis savaitgalis. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, švenčių ir poilsio dienomis itin padaugėja gaisrų, traumuotųjų ir žuvusiųjų juose. Šiemet gaisruose jau žuvo 50 žmonių, o traumuoti buvo 82 gyventojai.

 

Šį ilgąjį savaitgalį daugelis lankysis šventiniuose renginiuose, skubės į gamtą, tvarkys aplinką, kai kurie gamtoje užkurs laužus, prie namų statys kepsnines. Neatsargiai kūrenami laužai ir kepsninės neretai apgadina ne tik gyvenamuosius pastatus, poilsio aikštelėse esančius statinius, bet nuo ugnies nukenčia ir žmonės. Štai šiemet kovo mėnesį vieną sekmadienio vakarą Kėdainių rajone, Pašilių kaime, kūrendami laužą apsidegino keturi žmonės, tarp jų du nepilnamečiai. Nelaimė įvyko, kai vyras, norėdamas laužavietėje įdegti ugnį, iš plastikinės talpyklos įpylė į ją skiediklio. Ji vyro rankoje sprogo ir įsiplieskusi ugnis sužalojo jį patį bei šalia buvusius tris asmenis: 4 ir 13 metų vaikus bei 30 metų vyrą.

Kad šventinių dienų neaptemdytų skaudžios nelaimės, ugniagesiai pataria gyventojams, iškylaujantiems gamtoje, laužus kūrenti nustatytose vietose, laikantis saugos reikalavimų. Kūrenti juos leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo statinių. Negalima jų kurti durpingose vietose, miškuose, esant sausringam laikotarpiui ar pučiant stipriam vėjui. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

O naudojantis kepsninėmis svarbiausia pasirinkti tinkamą vietą. Draudžiama kietojo kuro kepsnines ar kitokias krosneles statyti arčiau kaip 6 m atstumu iki pastatų. Po jomis turėtų būti nedegus pagrindas. Svarbu, kad kepsninė nestovėtų ant sausos nenušienautos žolės. Jas statyti reikėtų ir kuo toliau nuo tvorų, medžių, krūmų ar kitų lengvai užsiliepsnojančių medžiagų.

Būna atvejų, kai žmonės, norėdami pasislėpti nuo vėjo ar staiga užklupusio lietaus, kepsninę pastato šalia namo, pastogėje ar dengtoje terasoje. Prieš kepant jose tolygiai reikia paskirstyti žarijas. Po ranka visuomet reikėtų turėti vandens kilusiai liepsnai užpilti. Ugniagesiai perspėja prižiūrėti žaidžiančius vaikus ir naminius gyvūnus, kad šie neprisiartintų prie zonos, kurioje stovi kepsninė.

Labai pavojinga šalia laužo ar kepsninės laikyti degųjį skystį, įkaitęs butelis gali sprogti, susidaryti didelis liepsnos pliūpsnis – nuo to neapsaugos joks kibiras su vandeniu ar gesintuvas. Įkuriant kepsninę reikia būti atsargiems. Paprastai žmonės naudoja degius skysčius. Jeigu degaus skysčio pripilsite per daug arba naudosite labai garuojantį skystį, gali įvykti staigus liepsnos pliūpsnis, stipriai nudeginti. Saugiau yra naudoti specialius ilgo degimo degtukus.

Įkurti kepsninę reikėtų pavėjui, kad įkūrimo metu vėjas pūstų nuo jūsų, tuomet ir liepsna sklis į tą pusę. Baigus kepti šašlykus ar kepsnius, nereikėtų kepsninės palikti be priežiūros. Būtina įsitikinti, kad nėra smilkstančių anglių ar žarijų, kurias vėjas gali įpūsti. Baigę ja naudotis, pelenus suberkite į specialų metalinį konteinerį, patraukite ją į saugią vietą. Beje, balkonuose iš viso negalima kurti kepsninių.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 101 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,