Mano Gargždai50 tūkst. eurų – meninei kompozicijai, 20 tūkst. – atitvarams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Savivaldybė  už 50 tūkst. eurų planuoja V. Karčiausko meninės kompozicijos „Amber O“ pirkimą. Andriaus Kundroto/Klaipėdos r. sav. nuotr. Savivaldybė už 50 tūkst. eurų planuoja V. Karčiausko meninės kompozicijos „Amber O“ pirkimą. Andriaus Kundroto/Klaipėdos r. sav. nuotr.

Balandžio 27 d. vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta neseniai patvirtinto 2017–2019 metų Strateginio veiklos plano ir 2017 metų biudžeto pakeitimams. Pagal įstaigų gautus prašymus išdalinta 153 tūkst. eurų, iš jų 60 tūkst. skirta anksčiau sumažintų lėšų atstatymui.

 

Ir ugdymo įstaigoms, ir bažnyčiai

Pagal gautus prašymus tiek Strateginiame plane, tiek biudžete lėšos paskirtos įvairių įstaigų poreikiams. Gargždų lopšeliui-darželiui „Naminukas“ 5,7 tūkst. eurų skirta naujai skalbyklos įrangai: lyginimo volui ir džiovinimo mašinai. 6,1 tūkst. numatyta Gargždų sporto mokyklai, kuri už šią sumą planuoja įsigyti sporto inventoriaus. 20,4 tūkst. eurų – Slengių mokyklai-daugiafunkciui centrui, kuris už gautus pinigus planuoja įrengti jungiamąjį koridorių tarp valgyklos ir darželio pastatų.

Kretingalės seniūnija už 6,3 tūkst. eurų ketina seniūnijos pastate įrengti tualetą, dušą, pastatyti skalbimo mašiną ir džiovyklę: taip sudaryti sąlygas sudėtingomis sąlygomis gyvenantiems vaikams formuoti ir stiprinti asmeninės higienos įgūdžius.

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapija iš Savivaldybės biudžeto gaus 11,4 tūkst. eurų, už šias lėšas bus atnaujinami Kryžiaus kelio stočių paveikslai (stacijos).

5,7 tūkst. eurų numatyta Agluonėnų ugniagesių komandos patalpų remontui.

 

Gargžduose atsiras suoliukai, atitvarai, skulptūra

Jau kitąmet Gargžduose turėtų atsirasti nauji suoliukai pagal universalaus dizaino principus, šiam tikslui Strateginiame veiklos plane numatytas finansavimas po 10 tūkst. eurų 2018 ir 2019 metais. Taip pat jau šiemet planuojama skirti 21 tūkst. eurų Gargždų miesto Klaipėdos gatvės atitvarų įrengimui. Tokia pat suma numatyta ir 2018 metais. Net 50 tūkst. eurų prireiks kitąmet, nes Savivaldybė planuoja meninės kompozicijos „Amber O“ pirkimą ir pastatymą. Šiemet už 3 tūkst. eurų bus perkama meninių kompozicijų ekspertų-vertintojų paslauga.

Pagerėti turėtų ir Savivaldybės administracijos darbo sąlygos: už 18 tūkst. eurų planuojama rūsio patalpas pritaikyti komisijų ir posėdžių darbui.

Taip pat 8 tūkst. eurų numatyta ir paviršinio lietaus vandens surinkimo sistemos įrengimui nuo Gargžduose, Klaipėdos g. 22, esančio daugiabučio.

 

Abejoja dėl prioritetų, neramina papildomos išlaidos

Tarybos posėdyje nepasitenkinimą dėl lėšų skirstymo išsakė opozicijos atstovė A. Balnionienė. Ji teiravosi kolegų, ar tikrai teisingai dėliojami prioritetai, kai daugiau skiriama bažnyčių paveikslų atnaujinimui nei gaisrinių patalpų remontui ar inventoriui.

„2017 m. palikome virš 2 mln. eurų suplanuotų įgyvendinti, 153 tūkst. perskirstome, iš kurių tik 60 tūkst. atstatyti. Tarp tos 90 tūkst. eurų sumos tikrai yra vietų, kurios kelia nuostabą ar šypseną“, – posėdyje kalbėjo A. Balnionienė.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narė prisiminė, kad 2016 m. religinėms bendruomenėms be projektinių lėšų iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta virš 170 tūkst. eurų.

„Tuomet sutarėme, kad kitiems metams, kai kreipsis religinės bendruomenės, turėtų pateikti sąmatas, ar dokumentus, patvirtinančius, kiek jie patys planuoja prisidėti“, – kalbėjo A. Balnionienė.

Ji teigė, kad Strateginio planavimo komisijos posėdyje religinės bendruomenės nurodė net 173 tūkst. eurų lėšų poreikį, Priešgaisrinė tarnyba prašė 103 tūkst. eurų patalpų remontui, automobilio įsigijimui.

 „Kas yra prioritetai? Paklauskite žmonių, ką jie pirmiau kilus gaisrui norėtų matyti prie namų: gaisrinę ar kunigą?“, – emocingai kalbėjo politikė, prisiminusi ir skaudžias nelaimes, ir į gaisro vietą stumiamo sugedusio automobilio atvejį.

Nerimą dėl papildomų išlaidų – 93 tūkst. eurų – Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje išsakė ir Tarybos narys N. Galvanauskas. Administracijos direktorius S. Karbauskas pripažino, kad situacija su biudžetu yra labiau įtempta nei pernai, tačiau tikimasi trūkstamas lėšas surinkti.

„Papildomai ateis apie 0,5 mln. eurų. Ar mes besurasim 130 tūkst. muziejui, nežinau, bet dar tų įtampų bus“, – Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje kalbėjo Administracijos direktorius.

Nepaisant to, klausimams nepritarė tik opozicija, su 16 valdančiosios daugumos narių balsų 2017–2019 metų Strateginio veiklos plano ir 2017 metų biudžeto pakeitimai buvo patvirtinti.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,