Mano GargždaiMuitinėje sulaikyti atostogautojų neteisėtai parsivežti koralai ir kriauklės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvos muitinės nuotr. Lietuvos muitinės nuotr.

Kauno oro uosto poste muitinės pareigūnai, tikrindami iš Eilato – Izraelio kurorto prie Raudonosios jūros – į Kauną atvykusių keleivių bagažą, latvės ir esto lagaminuose aptiko jūrinių kriauklių ir koralų. Baltijos šalių piliečiai šiuos egzotiškus suvenyrus vežėsi tiesiog plastikiniuose krepšeliuose ir neturėjo jokių jų gabenimui reikalingų leidimų. Įtardami, kad kriauklės ir koralai gabenami pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją, muitininkai suvenyrus sulaikė.

 

Po konsultacijų su Gamtos tyrimų centru paaiškėjo, kad muitininkų sulaikytos Tridacna šeimos kriauklės ir Scleractinia rūšies koralai priklauso nykstančioms rūšims, kurios įrašytos į CITES konvencijos II priedą, todėl jiems gabenti reikalingi specialūs leidimai.

Lietuvos muitinė primena, jog siekiant išsaugoti nykstančias pasaulio laukinės faunos bei floros rūšis 1973 metais Vašingtone buvo pasirašyta CITES konvencija, kuri Lietuvoje įsigaliojo 2002 metais. Pagrindinė šios konvencijos nuostata ta, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

Muitininkai ragina visada pasidomėti, ar iš egzotiškų šalių ketinamiems atsivežti laukiniams augalams ir gyvūnams, jų dalims ar gaminiams iš jų nėra reikalingi CITES leidimai, o kartais – ar apskritai galima juos gabenti. Dėl savo neįprastos išvaizdos ir spalvų daugelis kriauklių ir koralų tapo mėgstamais keliautojų suvenyrais iš egzotiškų kraštų, tačiau jei kiekvienas keliautojas parsivežtų bent po vieną koralą, daugelis gražiausių koralinių rifų tiesiog išnyktų.

 

Daugiau informacijos apie CITES konvenciją galima rasti Lietuvos muitinės svetainėje.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,