Mano GargždaiGargžduose įvyks net trys „Kino karavano“ nemokami seansai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Simos Ulvikienės nuotr. Simos Ulvikienės nuotr.

Edukacinis projektas „Kino karavanas“ pradeda šiltąjį kino sezoną. „Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis projektas atvyksta į Gargždus.

 

Birželio 4 d. kino teatre „Minija“ įvyks net trys seansai: 14.30 val. bus parodytas jautrus, „Oskarui“ nominuotas filmas visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“, 17 val. – įtempta rumunų meistro Cristiano Mungiu drama „Baigiamieji egzaminai“ ir 20 val. – šių metų žiūroviškiausias festivalio filmas „Tobuli melagiai“.

Praėjusių metų „Kino karavano“ kelionė buvo itin sėkminga – įvyko 50 nemokamų seansų, kuriuose apsilankė virš 10 tūkst. žmonių. Šiemet projekto maršrute – 31 miestas, kuriame planuojama surengti 58 seansus.

Pasak projekto organizatoriaus Algirdo Ramaškos, vienas iš pagrindinių projekto „Kino karavanas“ tikslų – kuo daugiau Lietuvos žiūrovų supažindinti su geru europietišku kinu. „Didžiulio entuziazmo ir pagrindinio partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ dėka geras kinas sklinda po šalį. Važiuojame rodyti filmų ten, kur žinome, kad mūsų laukia labiausiai“, – turo startu džiaugėsi A. Ramaška.

 

„Oskarui“ nominuota lėlinė animacija

Kanų ir kitų didžiųjų festivalių publiką sujaudinusio filmo „Moliūgėlio gyvenimas“ pagrindinį herojų Moliūgėlį po netikėtos mamos mirties malonus policininkas Reimondas palydi į naujus namus. Juose gyvena ir daugiau našlaičių. Berniukui iš pradžių sunku rasti vietą naujoje aplinkoje. Nors čia gyvenančių vaikų praeitis buvo ne ką lengvesnė už Moliūgėlio, drauge įveikti sunkumus bus kur kas lengviau nei vienam. Padedamas Reimondo ir naujų draugų, Moliūgėlis palengva išmoks pasitikėti ir mylėti. Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija tampa žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simboliu.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=lc4m61nt3kA

„Nepaprastai gražios animacijos filmas skirtas vaikams, kurių tėvai neaugina nuo pasaulio apsaugotame burbule, ir tėvams, kurie pasiruošę kalbėti su vaikais apie gyvenimą, kuriame, nors ir netrūksta neteisybės, triumfuoja meilė ir draugystė“, - sako festivalio programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

 

Geriausias praėjusių metų Kanų režisierius

Romeo – vidutinio amžiaus daktaras, gyvenantis kompromisų kupiną, bet ganėtinai patogų gyvenimą mažame Transilvanijos miestelyje. Jis augino dukrą vildamasis, kad sulaukusi pilnametystės ji kurs savo ateitį užsienyje. Jo planas artėja prie išsipildymo – Eliza gavo stipendiją studijuoti psichologiją Jungtinėje Karalystėje, telieka išlaikyti brandos egzaminus, o tai tokiai gerai mokinei kaip ji tėra formalumas. Tačiau kai prieš pat pirmąjį egzaminą įvyksta tai, kas gali sugriauti jos kruopščiai planuotą ateitį, Romeo turi veikti. Bet nė vienas sprendimas nesutampa su nuo vaikystės dukrai skiepytais moralės principais.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Xy6IMemf7I0

Pasak A. Račaitytės, Mungiu filmams būdingos moralinės dilemos: „Baigiamuosiuose egzaminuose“, nuo pat pirmųjų akimirkų įtraukiančiame filme, jis kalba apie tai, kaip tėvai, susikoncentravę į lūkesčius, susijusius su vaikais, praranda ryšį su realybe, ir vaizdžiai iliustruoja priimamų kompromisų kainą.“

 

Juokingiausia pastarojo meto komedija

Pirmojo nemokamo seanso Ukmergėje žiūrovus italų režisierius Paolo Genovese pakvies pažaisti pavojingą žaidimą. Nacionaliniu fenomenu vadinama ir gausybę bilietų Italijos kino teatruose pardavusi komedija „Tobuli melagiai“ („Perfect Strangers“, rež. Paolo Genovese, Italija, 97 min., su liet. sub., N-13) užduoda paprastą klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar sutuoktinį?

Grupelė draugų susirenka prie bendro vakarienės stalo ir nusprendžia pažaisti žaidimą: visi mobilieji telefonai sugula ant vaišių stalo, kiekviena SMS žinutė perskaitoma kompanijai girdint, kiekvienas skambutis atsiliepiamas įjungus garsiakalbį. Paprasta ir aišku. Intriguojančio žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas neturi ko slėpti. Tačiau argi taip būna?

Filmo „Tobuli melagiai“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=xtbVLwUhgTs

Puikiai suvaidinta, jaudinanti, tuo pačiu ir juokinga, ir rimta komedija už geriausią scenarijų jau apdovanota Niujorko TRIBECA ir Kairo kino festivaliuose. Po pasaulį keliaujančio filmo komikai bei režisierius pelno tiek festivalių žiūrovų, tiek žiuri simpatijas.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 135 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,