Mano GargždaiŠį savaitgalį Palanga pasitiks vasarą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Palangos miesto savivaldybės nuotr. Asociatyvi Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Palangos kurorto šventė, kurios metu pažymima vasaros pradžia, kviečia prisiminti istoriją ir patirti naujų įspūdžių prie jūros. Gegužės 26–28 d. vyksianti šventė žada sportinių veiklų, koncertų, parodų ir pramogų įvairovę bei gausą.

 

Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Monikos Jarulytės, šiemetinės šventės akcentas bus Palangos kurorto įkūrėjai grafai Tiškevičiai, o šventės programą padiktavo pasirinkta data.

„Paskutinį gegužės savaitgalį kurorte vyks net du festivaliai – pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ bei sporto festivalis „Sportas visiems“. Tačiau tuo nuspręsta neapsiriboti, juo labiau kad lygiai prieš 140 metų grafas Juozapas Tiškevičius II „paklojo pamatus“ Palangos kurortui – tokiam, koks jis atrodo šiandien. Tuo metu buvo pradėti Kurhauzo statybos darbai, suplanuotas Birutės parkas, Basanavičiaus g. (anuomet ji vadinosi Tiškevičių bulvaras), sukurta miesto vizija. Būtent tuo metu prasidėjo Palangos virsmas vienu iš garsiausių Lietuvos kurortu“, – sakė M. Jarulytė.

Todėl Kurorto šventės organizatorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras – nusprendė žaismingai priminti ne tik istorinę datą, bet ir miesto legendą – grafą Juozapą Tiškevičių II, kuris tapo šių metų Kurorto šventės simboliu. Atgaivinti prisiminimus apie Palangos grafus paskatino ne tik istorinė data, bet ir iškilmingas rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas gegužės 26 d. ir taip pat visus metus veikiantis interaktyvus turas – „Tiškevičių bulvaras“.

Palangos kurorto šventės metu taip pat kvies tradicinis kermošius „Palangos Juzė“, vyksiantis net tris dienas. Kermošiuje bus galima įsigyti tautodailės ir kulinarinio paveldo gaminių, taip pat – menininkų darbų.

Žiūrovų lauks ir nuotaikingi etnografiniai bei Palangos meno kolektyvų koncertai, sportinės veiklos, tarptautiniai renginiai, vyks vaikų ir jaunimo pramogos, senjorų popietė, muzikinio fontano sezono atidarymas. Mažųjų Kurorto šventės svečių lauks atrakcijos Palangos pasakų parke.

Keturias dienas Palangoje skambės ir itin aukšto lygio pučiamųjų muzika – kurorte vyksiantis festivalis „Amber Wind“ į pajūrį sukvies geriausius Europos pučiamųjų muzikos orkestrus. Tad „gintarinis vėjas“ kitą savaitgalį „pūs“ tiek naujojoje Koncertų salėje, tiek ir kitose Palangos erdvėse – Gintaro muziejaus terasoje, Birutės parko rotondoje, Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Kurhauze, miesto gatvėse. Be kitų šio festivalio koncertų, savo profesionalumu neabejotinai nustebins šeštadienį, gegužės 27 d., Koncertų salėje vyksiantis vieno iš geriausių Europoje „Stavanger Brass Band“ (Norvegija) orkestro koncertas.

Kurorto šventės svečius pajudėti kvies tradicinis sporto mėgėjams skirtas festivalis „Sportas visiems“ – miesto viešosiose erdvėse vyksiančios įvairios rungtys, mankštos, varžybos, maudynės jūroje ir kitos azartiškos atrakcijos pakvies prisijungti visus norinčius ir tikrai nepaliks abejingų.

Šeštadienio vakaras taip pat bus įspūdingas – scenoje pasirodys muzikinės laidos „Lietuvos balsas“ dalyviai, taip pat gyvo garso programą pristatys Linas Adomaitis su grupe. Vakarą užbaigs šventiniai fejerverkai nuo jūros tilto.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 743 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,