Mano Gargždai„Kranto“ moksleiviai sėmėsi žinių apie paukščius

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos nuotr. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos nuotr.

Kiekvienam turbūt yra tekę stebėti paukščius, bet tik nedaugeliui tenka pažvelgti į juos pro teleskopą, skirtą paukščių stebėjimui. Tokia galimybe pasinaudojo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinukai, dalyvaudami „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ projekto veikloje.

 

Pirmokai kartu su trečiokais dalyvavo edukacinėje programoje „Paukščių atpažinimas ir stebėjimas“, kuri vyko Nemuno deltos nacionaliniame parke. Pagrindinis šios programos tikslas – suteikti žinių, reikalingų savarankiškam paukščių pažinimui. Nuvykus į Rusnę, projekto dalyvius pasitiko lektorius Borisas Belchevas, ekologas, paukščių žinovas, dirbantis su Norvegijos Nord universitetu pagal BirdID LT projektą. Nuo pirmos pažinties akimirkos, lektorius vaikus sužavėjo savo žiniomis apie paukščių stebėjimą. Tad visą edukacijos laiką jie įdėmiai klausėsi pasakojimo apie paukščius, uždavė daug klausimų.

Nors oras ir nelepino, mokiniai ne tik stebėjo paukščius, bet ir aplankė Uostadvario apžvalgos bokštą ir Rusnės žuvininkystės tvenkinius. Pavyko pastebėti zyles, gulbes nebyles, antis. Visiems buvo smalsu stebėti paukščius pro nešiojamą teleskopą, žiūronus ir fotoaparato objektyvą. Pradinukai patyrė pažinimo džiaugsmą, o paruoštos užduotys gamtoje leido išgyventi mokymosi ir veiklos sėkmę.

„Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinukai yra pasirinkę dvi gamtinės ir ekologinės krypties edukacines programas: „Paukščių atpažinimas ir stebėjimas“ (1c ir 3c kl.) ir „Vaistai gamtoje“ (4a ir 3b kl.). Vyresnių klasių mokiniai – dar keturias kultūrinės-meninės krypties, technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacines veiklas.

Šios veiklos, pasak projekto organizatorių, sudarys sąlygas vaikams ugdyti(s) netradicinėje aplinkoje: muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse. Edukacinės programos padės mokiniams patraukliais ir inovatyviais būdais susipažinti su kultūra, istorija, meno pasauliu, kūrybinių industrijų galimybėmis (dizainas, technologijos, amatai, poligrafija ir pan.), lavinti bendrąsias (socialines, komunikacines, kūrybingumo, pažinimo, karjeros) ir dalykines (kultūrinę ir meninę, gamtamokslinę) kompetencijas, technologinius įgūdžius, ugdyti ekologinę savimonę. Tuo mes akivaizdžiai įsitikinome.

Dalyvavusi visose šešiose programose mokyklos bendruomenė turės įgyvendinti kūrybinį projektą, apibendrinantį įgytas patirtis, pvz.: surengti parodą, sukurti spektaklį ar filmuką, atlikti tiriamąjį darbą ar pan. Mokyklų kūrybinių partnerysčių projektai bus talpinami virtualioje erdvėje www.emokykla.lt.

 

Išvykos akimirkos – Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 184 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,