Mano GargždaiLietuviams parduotuvėse mokėti grynais pinigais – vis dar patogiau

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. Dažniausiai banko kortele prekybos centruose atsiskaito 20 proc., o grynaisiais pinigais – 19 proc. gyventojų. Ketvirtadalis lietuvių parduotuvėse vienodai linkę mokėti abiem būdais. Tokius duomenis atskleidė „Iki“ prekybos tinklo užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

 

„Pastebime, kad atsiskaitančių kortele pamažu daugėja, tačiau didesnė dalis gyventojų vis dar naudojasi grynaisiais. Atsiskaityti banko kortele labiau linkę jaunesni žmonės, tačiau amžiaus vidurkis po truputį taip pat auga. Be to, atsiskaitydami kortele gyventojai paprastai perka daugiau ir už didesnes sumas“, – sakė „Iki“ prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot prekybos tinklo atstovės, daliai žmonių – ypač vyresniems pirkėjams – atsiskaitymas grynaisiais vis dar atrodo patikimesnis ir paprastesnis, nors iš tiesų daugeliu atvejų susimokėti banko kortele yra greičiau. Be to, nerizikuojama pinigų pamesti ar apsirikti juos skaičiuojant.

Tyrimo metu taip pat buvo nagrinėjamas lietuvių polinkis prekybos centruose naudotis savitarnos kasomis. Paaiškėjo, kad dažniausiai apsipirkdami tokiomis kasomis naudojasi 12 proc. pirkėjų, o kartais tai daro kiek mažiau nei trečdalis (31 proc.) jų. Dar 13 proc. gyventojų savitarnos kasomis naudojasi retai. Niekuomet to nedaro 44 proc. pirkėjų.

„Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse veikia 100 savitarnos kasų „IKI Bitutė“. Buvome pirmieji iš Lietuvos prekybos tinklų jas įsirengę dar 2008 metais. Dalis mūsų pirkėjų be savitarnos kasų jau net neįsivaizduoja savo apsipirkimų ir itin vertina jų patogumą. Kartais naudojantis jomis apsipirkti galima net keletą kartų sparčiau. Be abejo, dar nemažai pirkėjų tokių kasų vengia, nes baiminasi nemokėsiantys jose atsiskaityti. Vis tik mūsų darbuotojai visuomet būna pasirengę pamokyti ir padėti, jei naudojantis savitarnos kasomis kyla neaiškumų ar kas nors nepavyksta“, – sakė B. Čaikauskaitė.

Kaip ir banko kortelėmis, savitarnos kasomis parduotuvėse labiau linkę naudotis jaunesni pirkėjai iš didesnių miestų. Tiesa, priešingai nei atsiskaitant kortele, naudojantis savitarnos kasomis paprastai perkama mažiau prekių, o atsiskaitymo sumos taip pat būna kuklesnės nei renkantis aptarnavimą įprastoje kasoje.

Tyrimas atliktas šių metų birželio mėnesį. Jo metų apklausta daugiau nei tūkstantis 18-75 metų amžiaus gyventojų visoje Lietuvoje.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 138 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,