Mano GargždaiGirininkuose vyko amatininkų šventė (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Sandros Vaičienės nuotr. Sandros Vaičienės nuotr.

Praėjusį penktadienį Girininkuose vyko vietos bendruomenės šventė „Amatas puošia, rengia, maitina“.

 

Amatas nuo seno žmogų šildė, suteikė galimybę turėti duonos ir gardėsių ant stalo, o labai pasistengus tam tikri amatai net suteikdavo galimybę puoštis pačiam ir puošti kitus. Girininkai tikrai gali pasigirti ne tik išsaugoję senųjų amatų tradicijas, perduodamas iš kartos į kartą, bet ir galintys jomis pasidalinti su kitais. Tiesa, šventėje dalyvavo ne tik kaimo amatininkai, bet ir viešnia iš Tilvikų, kuri atvyko ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasidalinti savo žiniomis bei pademonstruoti menturio gamybą.

Renginio metu svečiai ir girininkiškiai galėjo pamatyti ir išbandyti kaip liejama žvakė, pinamos juostos, gaminamas menturis, lipdoma iš molio, pasigrožėti kalviškais darbais ir nusipirkti vietinio medaus.

Šventės metu dainavome, trepsėjome kartu su folkloro ansambliu „Kvėitys“, kurie priminė kaip senovėje linksminosi mūsų seneliai, pristatė Žemaičių ir Mažosios Lietuvos tautinius kostiumus. Likusią vakaro dalį visus linksmino naujai besikurianti grupė „Muzikinis kokteilis“, kurioje dainavo Vėžaičių kultūros centro Girininkų skyriaus naujoji renginių organizatorė Henrika su vyru. Renginį paįvairino renginio vedėjos Ramunės žemaitiška šnekta, tautinio kostiumo aprėdas.

Vakarui dar visiškai nepasibaigus, o mums neišsiskirsčius, uždegėme aukurą išreikšdami viltį, kad būtinai dar susieisime tokiam pabuvimui kitąmet, o širdyse įžiebsime meilę amatui, žmogui ir tėvynei, kuri mus jungia ir padeda nepamiršti savo šaknų.

Šventės metu buvo įgyvendinamas etnoprojektas, kurį finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už skirtas lėšas, informaciniams rėmėjams „Mano Gargždai“, „Banga“, organizatoriams – Girininkų kaimo bendruomenės valdybai, seniūnaičiui V. Laugaliui, bendruomenės narei Brigitai Vyšniauskienei, R. ir R. Vaišnorams, renginių organizatorei Henrikai Sireikienei ir kitiems, kurie prisidėjo, kad vakaras būtų prasmingas.

 

Šventės akimirkos – Sandros Vaičienės nuotraukose:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 145 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,