Mano Gargždai„Obuolių šventės“ naujovė – sodų kiemeliai (programa)

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Rudens pradžioje, tradiciškai antrąjį rugsėjo savaitgalį, Gargždų kultūros centras kvies mažus ir didelius į jau 8-ąjį kartą rengiamą „Obuolių šventę“. Šiemet derliaus šventė bus kiek kitokia – įkvėpta tradicijų.

 

Svarbiausia – tradicijos

Derliaus šventę šį rugsėjį pradės jau nuo 8 val. ryto šurmuliuosianti mugė, kurioje bus galima įsigyti pačių įvairiausių rudens gėrybių, o 11 val. prasidės tautiškumu pulsuojantis „Obuolių šventės“ renginys. Visi šventės dalyviai galės vaišintis gardžia obuoliene, kurią virs UAB „Romdera“.

„Šiemet renginys numatytas be kičo. Šventė bus kupina tradicijų, etnoso, folkloro, muzikinę programą atliks kapelos“, – pasakojo Gargždų kultūros centro projektų vadovė Vaida Skuodienė.

Koncertinę programą bei puikią nuotaiką gargždiškiams ir miesto svečiams dovanos ir gerą ūpą kels Gargždų kultūros centro kolektyvai – folkloro ansamblis „Cyrulelis“ bei šokių ir dainų ansamblis „Minija“ ir svečiai – Lazdijų kultūros centro Kučiūnų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Parinkcis“, Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus folkloro ansamblis „Žiemčiūga“, Švėkšnos tradicinių amatų centro Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ ir kapelija „Mingė“.

Kaip pasakojo viena šventės organizatorių V. Skuodienė, į svečius atvykę kolektyvai pristatys savo regionus per dainą, tradicijas, šokius, o Gargždų kolektyvai pristatys savo programas, sujungdami viską su tradicijomis.

Gargždų kultūros centras, minint Tautinio kostiumo metus, renginiuose įgyvendina tautiškumo koncepciją ir kviečia į šventę visus atvykti pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo akcentu.

 

Kviečia registruotis į sodų kiemelius

Pasak V. Skuodienės, naujovė šių metų šventėje – sodų kiemeliai: „Iš medinių padėklų ir tvorų įrengsime kiemelius, kuriuose bus galima virti obuolienę, demonstruoti obuolių rūšis, išsidėlioti ekspozicijas – kas ką sugalvoja, visiška kūrybinė laisvė.“

Savo kiemelius jau ruošiasi kurti Klaipėdos rajono viešosios J. Lankučio bibliotekos, Klaipėdos rajono policijos komisariato, Dauparų ir Gargždų bendruomenių atstovai. Klaipėdos rajono savivaldybė renginiui skyrė 3 700 eurų, iš kurių 1 tūkst. eurų bus skirta šių sodų kiemelių įrengimui. Beje, šiemet renginyje atsisakyta ne tik nepasiteisinančios eisenos, bet ir obuolių skulptūrų.

Renginio organizatoriai – Gargždų kultūros centras – kviečia bendruomenes, seniūnijas, įstaigas ir organizacijas būti aktyviais ir registruotis į sodų kiemelius. Tai padaryti galite telefonu 8 676 00 964 arba el. paštu .

„Visi norintys į šventę gali atvykti su savo gamintais pyragais, užaugintais obuoliais, bus galima dalintis receptais, pasirūpinsime stalais, kad žmonės turėtų, kur viską susidėti“, – aktyviai dalyvauti šventėje kvietė V. Skuodienė.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 320 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,