Mano GargždaiĮ Klaipėdos rajoną atriedės du nauji mokykliniai autobusai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Renatos Česnavičienės nuotr. Renatos Česnavičienės nuotr.

Šiandien iš Vilniaus Katedros aikštės į 55 savivaldybes iškilmingai išlydėti 82 nauji geltonieji autobusai. Dvidešimt viena savivaldybė gaus po dvi transporto priemones. Klaipėdos rajono savivaldybei taip pat iškilmingai perduoti du geltonieji autobusai. Jais džiaugsis Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Ketvergių pagrindinės mokyklos moksleiviai.

 

„Iš 63 tūkstančių mokinių, kurie važiuoja į mokyklas, 22 tūkstančiai pavežami šiais mokykliniais autobusais. Tai būdas saugiai ir greitai nukeliauti į mokyklą ir grįžti iš jos. Pastaraisiais metais daugiau investuojame ir į saugumą – visuose autobusuose, kuriuos perkame, įmontuoti ES standartus atitinkantys alkotesteriai“, – pabrėžė šventėje dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrė taip pat palinkėjo visiems saugaus kelio ir sėkmingų ateinančių mokslo metų.

Visi autobusai 19 vietų, 35 – „Mersedes“ ir 47 – „Iveco Daily“ markės. Prieš užvesdami autobusą, vairuotojai turi pasitikrinti blaivumą įmontuotu alkotesteriu. Nepasitikrinus autobuso variklis paprasčiausiai neužsiveda. Pernai vairuotojai į autobusiukų alkotesterius iš viso pūtė beveik 42 tūkst. kartų.

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt autobusų pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Atsižvelgdama į mokyklinių autobusų poreikį, Švietimo ir mokslo ministerija antrus metus iš eilės padvigubino perkamų geltonųjų autobusiukų kiekį. Pernai Švietimo ir mokslo ministerija taip pat nupirko ir savivaldybėms skyrė tiek pat naujų autobusiukų.

Nuo 2016 metų ministerija mokykliniams autobusams pirkti papildomai naudoja ir ES projekto lėšas. Šiemet už daugiau nei 1 mln. eurų iš ES paramos nupirkti 35 autobusiukai. O tęsiant ministerijos vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą,  už daugiau nei pusantro milijono eurų nupirkti dar 47 autobusai.

Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 m. inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms jau yra nupirkusi 903 autobusus.

 

Geltonųjų autobusiukų perdavimo mokykloms šventė – Prezidentūros vaizdo įraše:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 1057 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,