Mano GargždaiPraūžė tradicinė „Obuolių šventė“ (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Į šventę atvyko nemažas būrys gargždiškių ir miesto svečių. S. Vaičienės nuotr. Į šventę atvyko nemažas būrys gargždiškių ir miesto svečių. S. Vaičienės nuotr.

Šeštadienį Gargžduose vyko tradicinė, jau 8-oji „Obuolių šventė“, kurios akcentu šiemet tapo sodų kiemeliai. Juose įstaigos ir bendruomenės pristatinėjo savo programas, vaišino šventės dalyvius obuolių pyragais ir kitais gardėsiais. Klaipėdos gatvėje šurmuliavo ir įvairių rudens gėrybių siūliusi mugė.

 

Sodų kiemeliuose – obuolių vaišės

Renginio organizatoriai – Gargždų kultūros centras – leido šventėje dalyvavusiems įstaigų ir bendruomenių atstovams, pasitelkus kūrybinę laisvę, sodų kiemeliuose pristatyti įvairias programas.

Kiemelius kūrė įvairios bendruomenės – Gargždų miesto, Smilgynų, Dauparų, Sendvario, Gribžinių, Kvietinių, Medsėdžių, bei įstaigų atstovai – Klaipėdos rajono policijos komisariato, Klaipėdos rajono viešosios J. Lankučio bibliotekos, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ ir Klaipėdos rajono liberalai.

Sodų kiemeliuose buvo galima pasivaišinti obuoliais, obuolių pyragais, obuoliene ir kitais gardėsiais, paragauti vyno ar sulčių, dalyvauti loterijose, traukti laimės obuoliuką, pabandyti pataikyti į taikinyje prikabintus obuolius, surengtas ir kinologo pasirodymas. Visi atvykę į šventę turėjo galimybę pasivaišinti UAB „Romdera“ virta obuoliene.

 

Dėmesys tradicijoms

Rudens derliaus šventėje muzikiniu akcentu rūpinosi Gargždų kultūros centro kolektyvai – folkloro ansamblis „Cyrulelis“ bei šokių ir dainų ansamblis „Minija“ ir svečiai – Lazdijų kultūros centro Kučiūnų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Parinkcis“, Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus folkloro ansamblis „Žiemčiūga“, Švėkšnos tradicinių amatų centro Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“ ir kapelija „Mingė“.

Kolektyvai pristatė savo regionus per dainą, tradicijas, šokius.

Šventėje nestokota geros nuotaikos, atvykusieji atsiliepė ir į organizatorių prašymą minint Tautinio kostiumo metus pasipuošti tautiniu kostiumu ar jo detale.

Tradiciškai rudens šventėje šurmuliavo ir mugė, kurioje atvykusieji galėjo įsigyti papuošalų, įvairių skanėstų, medžių ir gėlių sodinukų ir kt.

 

Šventės akimirkos – Sandros Vaičienės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 352 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,