Mano Gargždai„Basil Lea Market“ suvienijo maisto gamintojus ir pristatė vakarietišką maisto kultūrą (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Renginio organizatorės Elena Kundrotaitė (kairėje) ir Greta Valvonytė (dešinėje) kartu su savanore Gerda Muldaryte ir pagalbininku Norbertu. Organizatorių nuotr. Renginio organizatorės Elena Kundrotaitė (kairėje) ir Greta Valvonytė (dešinėje) kartu su savanore Gerda Muldaryte ir pagalbininku Norbertu. Organizatorių nuotr.

Visą savaitgalį Klaipėdos „Senajame turguje“ kvepėjo gardžiais patiekalais, skambėjo jaunųjų artistų balsai – čia pirmą kartą suorganizuotas atviros lauko virtuvės renginys „Basil Lea Market“. Jaukiame renginyje netrūko geros nuotaikos ir šilto bendravimo, nors lankytojų srautus ir „aptirpdė“ lietingas oras.

 

Nuo cepelinų iki austrių

Renginyje savo patiekalų ragauti kvietė smulkūs Klaipėdos regiono gamintojai. „Brožių virtuvė“ siūlė įsigyti tradicinių lietuviškų bulvių patiekalų: cepelinų, kugelio. Šarūno Dužino blynelių autobusiuke buvo kepami švieži lietiniai blyneliai su įvairias įdarais. „Svarainiukas“ siūlė vegetariškų patiekalų: samosų, plovo. Paskutinę savaitę prie renginio prisijungė ir „Pilies baras“, lankytojus džiuginęs gardžiais mėsainiais, o „Achtung baby“ kvietė ragauti austrių. Renginyje taip pat buvo galima įsigyti gurmaniškų sūrių, kuriuos siūlė „Slėnio sūriai“.

Žavesio renginiui pridėjo ir tai, kad visas maistas buvo patiekiamas organiškuose vienkartiniuose induose, pagamintuose iš kviečių sėlenų, tad savo lėkščių „Basil Lea Market“ lankytojai taip pat galėjo paragauti.

Gerą nuotaiką palaikė jaunieji artistai: Michailas Denisenko ir Poezijos medžiotojai, Gytis Šimelionis, Augustė Jucytė, Gabrielė ir Ignas bei kiti. Taip pat vaikus visas dienas pramogauti kvietė „Linksmo lagamino“ animatoriai.

 

Renginio dalyviai ragavo austrių. G. Muldarytės nuotr.

 

Tikrino, ar Klaipėdai reikia tokios erdvės

Kaip pasakojo renginio organizatorė, VšĮ „Vietos gamintojų gildija“ vadovė Elena Kundrotaitė atviros lauko virtuvės projekto idėja gimė dar metų pradžioje, o pavasarį prasidėjo ir paieškos, kaip ją įgyvendinti.

Tuo metu Klaipėdos rajono Vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“ ieškojo naujo vadovo VšĮ „Vietos gamintojų gildijai“.

„Pamaniau, kad verta sudalyvauti konkurse – taip lengviau įsisukti į gamintojų ratą. Kadangi buvau vienintelė kandidatė, buvau išrinkta nauja gildijos direktore. Galima sakyti, kad būtent tada ir prasidėjo intensyvus darbas šiai idėjai įgyvendinti“, – pasakojo idėjos sumanytoja.

Ji atviravo, kad pirminė idėja buvo ilgalaikio miesto virtuvės skvero įkūrimas dar iki vasaros, tačiau iškilo sunkumų dėl vietos suderinimo su Klaipėdos miesto savivaldybe. Nuspręsta pradžioje suorganizuoti vieną savaitgalį trunkantį renginį ir taip patikrinti ar Klaipėdai reikia tokios erdvės.

Mergina pasakojo, kad prie šios iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo nemažai žmonių, itin padėjo tėvai bei kiti artimiausi žmonės.

„Kurso draugė Greta iš Vilniaus nuo pat pradžių ragino šios idėjos nepaleisti ir judėti tolyn, nors būdavo momentų, kai pritrūkdavo motyvacijos. Taip Greta netikėtai tapo šio projekto ne tik palaikytoja, bet ir bendraautorė, beveik persikėlė į Klaipėdą ir taip padėjo parengti „Basil Lea Market“ renginį“, – apie renginio organizavimą kalbėjo E. Kundrotaitė.

Ji taip pat pasidžiaugė, kad visai netikėtai prie renginio organizavimo prisidėjo ir iš Anglijos grįžusi Gerda Muldarytė, ir jos brolis Matas: „Tai nuostabūs žmonės, kurių indėlis taip pat buvo neapsakomai vertingas.“

Mergina pabrėžė, kad renginys organizuotas visiškai savanoriškai, be finansinio atlygio, nes visos lėšos buvo skirtos pačiam renginiui.

 

Skambėjo gyvai atliekama muzika. G. Muldarytės nuotr.

 

Gamintojai vertina teigiamai

„Basil Lea Market“ renginyje prekiavęs „Slėnio sūriai“ gamintojas Marius Riauka teigė, kad renginį vertina labai gerai ir mano, kad idėją reikia tęsti.

„Finansine išraiška pirmas darbas buvo toks, koks buvo. Bet tai yra naujiena, daugelis žmonių nežinojo, nepripratę. Man labai patiko ši idėja. Mano šeimai – man ir keturiems vaikams – buvo ką veikti, sveikintina iniciatyva“, – „Basil Lea Market“ renginį įvertino gamintojas.

Jis mano, kad tokia erdvė Klaipėdoje yra reikalinga ir prigytų, tik galbūt reikėtų dar daugiau informacijos, įvairesnių maisto gamintojų. M. Riauka sakė, kad daugelis klausinėjo, ar tai tęstinis renginys.

„Visiems sakiau, kad tai priklauso nuo Jūsų: kiek rodysite iniciatyvos, tiek ir bus to gėrio. Jeigu tęstųsi, aš gal net atsisakyčiau Klaipėdos „Akropolio“ ūkininkų turgelio, ir prekiaučiau tik čia“, – mintimis dalinosi „Slėnio sūriai“ atstovas.

Palankiai renginį įvertino ir kitas gamintojas – prancūziškais blyneliais prekiavęs Šarūnas Dužinas. Jis prisipažino, kad pirkėjų galėjo būti ir daugiau bei svarstė, kad galbūt sutrukdė prastas oras. Nepaisant to, jis džiaugėsi, kad renginyje buvo galima išgirsti gyvos muzikos, netrūko pramogų vaikams. Š. Dužinas teigė, kad ateityje taip pat dalyvautų analogiškame renginyje.

 

Šeštadienį lankytojų netrūko. G. Muldarytės nuotr.

 

Eksperimentas pavyko

Renginio organizatorės tikėjosi, kad per tris dienas renginyje apsilankys apie 2 tūkst. žmonių. Nors tiksliai ir neskaičiavo, jos įsitikinusios, kad į „Basil Lea Market“ buvo užsukę šiek tiek daugiau nei tūkstantis gyventojų.

„Turėjome nemažai lietaus, kuris išgąsdino renginio lankytojus“, – priežastį, kodėl srautai nebuvo tokie, kokių laukta, vardijo E. Kundrotaitė.

Nepaisant to, ji džiaugėsi puikiais gamintojais, nuoširdžiais artistais ir labai gera renginio atmosfera.

„Tokia erdvė vienareikšmiškai reikalinga ir tik laiko klausimas, kam ir kada tai pavyks įgyvendinti. Tikiuosi, kad tai būsime mes ir mūsų „Basil Lea Market“, – apie tai, kad tikimasi šį renginį-projektą ateityje paversti nuolatiniu sakė organizatorė.

Ji pripažino, kad renginio metu sulaukta labai daug teigiamų atsiliepimų. Tiesa, buvo ir tokių, kurie atviravo, kad renginyje tikėjosi dar daugiau gamintojų.

„Mes visas pastabas priimame ir stengsimės kitą kartą pasitaisyti. Vis dar laukiame renginyje dalyvavusių žmonių atsiliepimų. Tobulėti visada yra kur. Reikia surasti būdus, kaip kovoti su mūsų šlapiomis oro sąlygomis, taip pat įtraukti daugiau produktus pardavinėjančių gamintojų bei amatininkus. Renginys buvo eksperimentinis – todėl esame patenkinti ir pasiruošę jį „šlifuoti“, – savaitgalio renginį apibendrino jo sumanytoja.

 

Renginio akimirkos – Margaritos Norvilės ir Gerdos Muldarytės nuotraukose:

Dar daugiau fotografijų galite rasti feisbuko paskyroje ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 80 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,