Mano GargždaiVėl kviečia iniciatyva „Švarių rankų šokis“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau šeštus metus iš eilės, kviečia ikimokyklinių įstaigų auklėtinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai.

 

Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ULAC ragina ikimokyklinių įstaigų ir pradinių klasių ugdytinius bei šeimas lavinti asmens higienos įpročius ir kviečia kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų ir teisingo kosėjimo etiketo svarbą – sukurti originalų šokį. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš. Originaliausio šokio kūrėjų laukia prizai.

Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai, tačiau daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė, gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu. Pavyzdžiui, tuberkulioze vaikai dažniausiai užsikrečia nuo suaugusiųjų, kurie serga atvira šios ligos forma, todėl svarbu mažiesiems rodyti tinkamą pavyzdį bei ugdyti rankų plovimo ir kosėjimo etiketo įpročius.

„Džiaugiamės, kad jau tradiciniame tapusiame konkurse kasmet dalyvauja vis daugiau vaikų. Pernai sulaukėme dalyvių iš 195 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė apie 5 000 vaikų ir prisidėjo prie bendro tikslo – mokė mažuosius taisyklingai plauti rankas. Tikimės gausaus dalyvių skaičiaus ir šiemet“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Iniciatyva „Švarių rankų šokis“ skirta ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius, susipažinti su kosėjimo etiketu ir į procesą pažvelgti linksmai.

 

Taisyklės ugdymo įstaigoms:

Kartu su grupės draugais sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo ir kosėjimo judesiai. Juos rasite žemiau;

Šokį kokybiškai nufilmuokite;

Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį ULAC iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“ bei nepamirškite čia nurodyti autorystės;

Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo mokytojo/auklėtojo vardą, pavardę, grupę, įstaigos pavadinimą, miestą, el. paštą, pridėkite vaizdo įrašo nuorodą, ir ją atsiųskite el. paštu iki š. m. lapkričio 5 dienos.

 

Taisyklės šeimai:

Kartu su šeima sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo ir kosėjimo judesiai. Juos rasite žemiau;

Šokį kokybiškai nufilmuokite;

Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį ULAC iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“.

Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo vardą bei pavardę, el. paštą, miestą , pridėkite vaizdo įrašo nuorodą, ir ją atsiųskite el. paštu iki š. m. lapkričio 5 dienos.

2016-ųjų metų „Švarių rankų šokio“ nugalėtojus rasite čia.

Vaizdo reportažą iš 2016-ųjų metų „Švarių rankų šokio“ konkurso apdovanojimų kviečiame žiūrėti čia.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 298 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,