Mano GargždaiPozityvumas – raktas į ilgą ir laimingą gyvenimą

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Vicemerė V. Riaukienė, 90-metė Aniceta Memkienė su anūke ir Vėžaičių seniūnas Liudas Laukaitis. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr. Vicemerė V. Riaukienė, 90-metė Aniceta Memkienė su anūke ir Vėžaičių seniūnas Liudas Laukaitis. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 22 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu su Vėžaičių seniūnu Liudu Laukaičiu garbaus 90-ojo jubiliejaus proga sveikino vėžaitiškę Anicetą Memkienę.

 

Išpuoselėtoje sodyboje gyvenanti senolė pati pasitiko svečius, kurie ją išvydę buvo įsitikinę, kad pas puikia išvaizda galinčia pasigirti ilgaamžę sugrįš ir po penkių, ir po dešimties metų.

Apie savo gyvenimą ponia Aniceta pasakoja lengvai, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sunkumų jame nebūta. Vėliau senolė prasitarė, kad gyvenime pasitaikė visko, tačiau ji visuomet stengėsi išlikti pozityvi, nesikoncentruoti į blogus dalykus, saugoti vidinę ramybę. Galbūt tai ir yra viena iš jos ilgaamžiškumo paslapčių.

Aniceta Memkienė augo 8 vaikų šeimoje, 5 jų jau atgulė amžino poilsio, liko brolis ir dvi seserys. Senolė tikina, kad jos šeimoje – visi nugyveno garbingą amžių, jos mama sulaukė 90-ies, o brolis skaičiuoja jau 94-uosius gyvenimo metus. Ponia Aniceta visą gyvenimą gyveno Vėžaičiuose, nors trumpam jaunystėje ir buvo išsikėlusi į Klaipėdą, kur susituokė su vyru, tačiau mieste gyventi šeimai nepatiko, todėl jie netruks pradėjo dairytis atgal į gimtąjį kraštą, kur ir pasistatė savo namus.

Senolė – itin darbšti. Ji ne tik savo rankomis jaunystėje pasigamino plytas visam namui tuo pat metu augindama tris vaikus, kurie irgi padėjo mamai dirbti, bet ir dabar, sulaukusi garbaus amžiaus, nevengia pasiraitoti rankovių ir kibti į darbus. Senolės anūkė pasakojo, kad dar praėjusiais metais ponia Aniceta skaldė malkas! Net kaimynai ėjo pažiūrėti, kas čia vyksta, ar gali taip būti, kad senolė pati tokius darbus atlieka. Žinoma, vaikai ir anūkai neleidžia močiutei vargintis, tačiau ji nori išlikti savarankiška, nenori pagalbos, viską jai reikia atlikti pačiai.

„Reikia judėti. Tik pabandyk nejudėti – iškart sustingsti, tampi lyg surakintas. Kartais atrodo, kad pavargsti, bet atsiguli, pailsi ir vėl keliesi dirbti. Aišku, šiemet jau malkų nebeskaldžiau, jau ir lazdelės prisireikė, tačiau darželius raviu, kiemą pašluoju“, – šypsojosi senolė. Poniai Anicetai galima pavydėti ne tik energijos, bet ir sveikatos, sulaukusi 90-ojo jubiliejaus ilgaamžė vartoja tik kraujo spaudimą reguliuojančius vaistus, didesnėmis sveikatos bėdomis ji nesiskundžia.

Aniceta Memkienė užaugino 3 vaikus, sūnų ir dvi dukras, kurie jai padovanojo 7 anūkus ir 3 proanūkius. Vaikai ir vaikaičiai – didžiausias senolės pasididžiavimas. Juos ji stengėsi auklėti savo pavyzdžiu, ugdyti darbštumą. Gimus vaikams Aniceta dirbo namuose: rūpinosi buitimi, statė namus, auklėjo vaikus. Šiandien senolė puikiai sutaria su vaikais, anūkais ir proanūkiais, visi ją nuolat aplanko, semiasi auklėjimo patirties. Nors dauguma anūkų savo gyvenimą kuria užsienyje, tačiau visi vaikai gyvena netoliese: viena dukra Gargžduose, sūnus Vėžaičiuose. Ilgaamžė laiminga, kad viena dukra gyvena kartu, ja rūpinasi, todėl senolei niekada netrūksta dėmesio, kompanijos.

Vėžaitiškė Aniceta Memkienė visiems, norintiems sulaukti garbaus jubiliejaus pataria judėti, būti pozityviems ir išlaikyti vidinę ramybę.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 835 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,