Mano GargždaiSulaikyti du turtą prievartavę ir auką kankinę bei peršovę įtariamieji

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai išaiškino turto prievartavimą ir užkirto kelią tolimesnei su organizuotu nusikalstamumu susijusių asmenų konfrontacijai.

 

2017 m. liepos mėn. nakties metu uostamiesčio policija gavo pranešimą, kad į medicinos įstaigą pristatytas asmuo su šautiniais kūno ir kojų sužalojimais, sumušimais bei alkūnkaulio lūžiu. Apie įvykį nedelsiant informuoti KPONTV pareigūnai.

Tyrėjai nustatė, kad nuo nusikaltimo nukentėjo 26-ių metų amžiaus anksčiau 15 kartų už vagystes, plėšimus bei neteisėtą disponavimą narkotikais teistas klaipėdietis. Jis niekur nedirbo, be to, buvo ieškomas Vokietijos teisėsaugininkų, įtariant dalyvavimu prabangių automobilių vagystėse Europoje.

Jis paaiškino, kad vėlyvą vakarą mieste, o vėliau automagistralėje jo automobilį ėmė persekioti du automobiliai su užsienio valstybių numerių ženklais. Klaipėdos rajone, greitkelyje nukentėjusiojo automobilis buvo taranuotas ir nuvažiavo nuo kelio.

Iš persekiotojų automobilių išlipę užpuolikai peršovė jam petį, sumušė, pagrobė mobiliuosius telefonus, raktus nuo buto bei kitus daiktus. Vėliau asmuo buvo jėga nuvežtas į uostamiestį, kur kaltininkai jį kankino ir reikalavo pinigų. Pagrobtasis buvo daužomas plaktuku ir beisbolo lazda, jam buvo peršautos kojos. Atsitiktinumo dėka aukai pavyko pasprukti ir kreiptis pagalbos.

KPONTV pareigūnai operatyviai ėmėsi paieškos veiksmų ir greitai nustatė įtariamuosius, tačiau jie pasislėpė. Taip pat buvo nustatyta, kad užpuolikai apvogė nukentėjusiojo butą, iš kurio pagrobė kompiuterinę techniką, sportinę avalynę bei alkoholinius gėrimus.

2017 m. rugpjūčio mėn. pradžioje teisėsaugininkai sulaikė jiems gerai žinomą pirmąjį įtariamąjį – 1987 metais gimusį klaipėdietį. 2010 metų žiemą jo automobilyje KPONTV pareigūnai buvo aptikę apie tūkstantį tablečių su psichotropine medžiaga – piperazinu.

Antrasis įtariamasis sulaikytas 2017 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje. Jis taip pat gerai žinomas KPONTV tyrėjams – sulaikytasis 2012 metais buvo kaltinamas kvaišalų pardavimu ir narkotikų platinimu nepilnamečiams, jam buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Įtariama, kad susidorojimo su nukentėjusiuoju priežastimi tapo jo ir įtariamųjų bendra nusikalstama veika, dėl to kilęs konfliktas.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, o nukentėjusysis perduotas Vokietijos teisėsaugos institucijoms pagal Europos arešto orderį.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už turto prievartavimą panaudojant fizinį smurtą ir (ar) atimant asmeniui laisvę baudžiama laisvės atėmimu iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 161 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,