Mano GargždaiŠaškininkai ir šachmatininkai metus palydėjo tradiciniu „Žaibo“ turnyru

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Sporto centro nuotr. Sporto centro nuotr.

Tradiciškai metų pabaigoje vyko naujametiniai šachmatų ir šaškių „Žaibo“ turnyrai. Šachmatininkai tą tradiciją pradėjo dar 1987 metais ir taip jau tris dešimtmečius. Ne ką nuo jų atsilieka ir šaškininkai.

 

Gruodžio 27 dieną į tradicinį „Žaibo“ maratoną rinkosi rajono šaškininkai. Tiesa, atvyko mažokai – tik aštuoni. Tačiau tarp jų buvo pajėgių žaidėjų. Nugalėjo ką tik rajono čempionu tapęs Modestas Klimas iš Voveriškių. Jis prie lentos surinko net 27 taškus iš 28 galimų. Tai savotiškas analogiškų turnyrų rekordas. Dėl antros vietos atkakliai susikovė Povilas Žemgulis ir Gediminas Radzevičius. Pagal nuostatus, pergalės taškų daugiau surinkęs Povilas buvo antras, o Gediminas – trečias.

Net 33 šachmatininkai susirinko pabaigti aktyvaus sezono gruodžio 28-tąją į Sporto centro šachmatų-šaškių patalpas. Buvo tarp jų jaunas ir pagyvenęs, pradedantysis ir labai patyręs, įvairiausio statuso, įvairių profesijų žmonės. Kaip ir visą sezoną savo dalyvavimu turnyrą pagerbė Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Šachmatai jungia visus, loginis mąstymas reikalingas visose gyvenimo srityse.

Nedaug kas abejojo, kad nugalėtoju taps aukštą reitingą turintis mūsų kraštietis Mindaugas Slušnys, šiuo metu gyvenantis Kaune. Taip ir atsitiko. Jis surinko 11 taškų iš tiek pat galimų ir buvo pirmas. Įkandin jo 9 ratus žengęs Zigmas Bitinas varžybų finiše „išsikvėpė“. Tačiau antrai vietai pakako jo surinktų 8,5 taško. Dėl trečios vietos žūtbūtinė kova vyko tarp Arvydo Mickaus ir Vasilijaus Čiorno. Galop abu surinko po 8 taškus ir tik dėl progreso koeficiento Arvydas buvo aukščiau (MBuch. ir Buch. koeficientai abiejų buvo lygūs).

Tarp moterų pajėgiausia buvo daupariškė Inga Štikonienė (21 vieta, 5,5 taško), tarp jaunių – Danielius Raudys (11 vieta, 6 taškai), tarp vaikų – Kernius Balčiūnas (24 vieta, 5 taškai), tarp veteranų – Eugenijus Slušnys (27 vieta, 4 taškai).

Maloniai nuteikė tai, kad garbingai greta kovojo aštuonmetis Žygimantas Valdas Daugėla ir į aštuoniasdešimt aštuntus įžengęs Steponas Jurgaitis, kad į turnyrą atvyko keletas buvusių Gargždų sporto mokyklos ugdytinių (Marius Maksvytis – net iš Danijos), kad atvyko retokai į klubą užsukantys Inga Štikonienė, Algirdas Varnagiris, Algirdas Misiūnas, kad vėl išbandyti jėgas nusprendė Remigijus Riekašius, kuris klube nebuvo daugiau kaip dešimt metų. Ir visiems jiems gerai sekėsi – visi kovojo, rinko taškus, bendravo, o tai – svarbiausia.

Ačiū visiems, kurie užsuka į šachmatų klubą, ačiū ir tiems, kurie dar vis galvoja užsukti. Visi čia esate laukiami, varžybų dar bus nemažai.

Sausio 10 dieną 19 val. startuoja šachmatų „Žaibo“ maratonas, dieną prieš varžybas pradeda šachmatų veteranai (60+ m.). Nuo šachmatininkų neatsiliks ir šaškininkai. Jų maratonas startuoja sausio 8 dieną 19 val., o veteranai pradeda kovas dar anksčiau – net sausio 5 dieną.

 

Turnyro akimirkos – Sporto centro nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 158 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,