Mano GargždaiTeikiant gatvėms pavadinimus – svarbi ir gyventojų nuomonė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos r. sav. nuotr. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Klaipėdos rajone nuolat auga gyventojų skaičius, statomi nauji namai, daugėja naujų gatvių, kurioms reikia pavadinimų. Pasak Klaipėdos rajono vicemerės, Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimų suteikimo komisijos pirmininkės Rūtos Cirtautaitės, nors nemažai žmonių ir kreipiasi dėl gatvių pavadinimų suteikimo, tačiau norėtųsi aktyvesnio bendruomenių įsitraukimo, kad nekiltų papildomų klausimų, kodėl gatvei suteiktas vienas ar kitas pavadinimas.

 

Komisija teikia pavadinimus ne tik gatvėms, bet ir skersgatviams, akligatviams, alėjoms, prospektams, takams, plentams, keliams, aplinkkeliams, vieškeliams, aikštėms, bulvarams, skverams, krantinėms, parkams. Komisijos veikloje dalyvauja ir pavadinimų teikimo klausimus sprendžia Savivaldybės Ryšių su visuomene, Švietimo, Turto valdymo, Kultūros skyrių, Gargždų krašto muziejaus atstovai. Komisijos posėdžiuose kviečiami dalyvauti ir seniūnijų, kurių teritorijose svarstomi gatvių pavadinimai, seniūnai.

Anot vicemerės Rūtos Cirtautaitės, norint gatvei suteikti pavadinimą, gyventojai turi rašyti prašymą suteikti adresą. Jei adreso prašo iki 10 sklypų, tuomet gatvei galima suteikti šalia esančios gatvės pavadinimą, jei tam nėra kliūčių. Kiekvienu konkrečiu atveju priimamas atitinkamas sprendimas, atsižvelgiant į naujos gatvės vietą. Esant 10 ir daugiau sklypų, įstatymo numatyta tvarka gatvei būtina suteikti naują pavadinimą.

Gavus gyventojų prašymą, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrius peržiūri dokumentus ir sprendžia, ar gatvei reikia naujo pavadinimo ir ar galima jį suteikti. Jei taip – Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Kundrotienė elektroniniu paštu informuoja bendruomenes ir seniūnaičius apie tai, kad rengiamas projektas, kuriuo jų vietovėje esančiai naujai gatvei bus suteikiamas pavadinimas. Tos teritorijos gyventojai kviečiami teikti gatvės pavadinimo pasiūlymus. Gyventojų siūlymus svarsto Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimų suteikimo komisija. Atkreiptinas dėmesys, kad prieš pateikiant siūlymus Komisijai, bendruomenės, seniūnaičiai turėtų su seniūnu aptarti siūlomus variantus, pasitikrinti, ar daugiau tokį patį pavadinimą turinčių gatvių toje vietovėje nėra, nes vienodi gatvių pavadinimai toje pačioje teritorijoje klaidina policiją, greitąją pagalbą, ugniagesius ir kitas specialiąsias tarnybas.

Jei Komisija pritaria siūlomam gatvės pavadinimui, rengiamas Tarybos sprendimo projektas. Tuomet seniūnaičiai ir bendruomenė yra iš naujo informuojami apie Komisijos priimtą sprendimą ir kviečiami dar 2–3 dienas teikti pastabas, į kurias atsižvelgiama. Galutinis sprendimas dėl gatvės pavadinimo yra tvirtinamas Taryboje. Svarbiausia, kad žmonės aktyviai reikštų savo nuomonę. Tik aktyvūs bendruomenių įsitraukimas gali užtikrinti, kad būtų priimtas visiems tinkamas sprendimas.

Savivaldybės tarybos posėdyje priėmus sprendimą sutekti gatvei pavadinimą, per 10 darbo dienų VĮ Registrų centro Adresų registras privalo gatvės pavadinimą įregistruoti. Įregistravus gatvės pavadinimą, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gyventojams suteikiami adresai. Tuomet seniūnijos užsako  naujų gatvių pavadinimų lentelių gaminimą.

„Naujus gatvių pavadinimus tvirtiname kiekviename Tarybos posėdyje. Pavadinimai parenkami atsižvelgiant į gyventojų siūlymus ir remiantis Valstybinės kalbos komisijos 2004 m. gruodžio 2 d. patvirtinta rekomendacija „Dėl gatvių pavadinimų sudarymo ir rašymo“, prireikus konsultuojamasi su Kalbos komisija vietovardžių normiškumo ir gatvių pavadinimų taisyklingumo klausimais, taip pat su Klaipėdos universiteto mokslininkais. Gatvių pavadinimuose stengiamasi įamžinti mūsų krašto istoriją, todėl gatvėms suteikiami išnykusių ar nykstančių kaimų, miškų pavadinimai, taip pat jas pavadiname ir žymių mūsų krašto žmonių asmenvardžiais. Nemažai gatvių pavadinta ir retų pajūrio ir pamario augalų, gyvūnų vardais. Gatvių pavadinimuose taip pat atsispindi ir senieji mūsų krašto papročiai, amatai, netgi tikėjimas. Taigi, galima sakyti, kad iš gatvių pavadinimų galima daug sužinoti apie krašto istoriją. Siūlant gatvių pavadinimus gyventojai gali pavartyti ir istorinius šaltinius, geriau susipažinti su mūsų krašto istorija. Apskritai, aktyvus gyventojų įsitraukimas leidžia ne tik priimti visuomenei geriausius sprendimus, bet ir skatina bendruomenės pilietiškumą, todėl kviečiu nelikti abejingus ir išreikšti nuomonę jums svarbiais klausimais“, – ragina vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 157 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,