Mano GargždaiBarborai Kalvaitienei – 90 metų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
B. Kalvaitienė. Klaipėdos r. sav. nuotr. B. Kalvaitienė. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Saulėtą vidužiemio popietę garbingo 90-tojo jubiliejaus proga buvo pasveikinta Žemgulių kaimo gyventoja Barbora Kalvaitienė. Sveikatos, ilgiausių metų, artimųjų šilumos ir rūpesčio bei daug gražių ne tik saulėtų, bet ir šiltų dienų jubiliatei linkėjo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė.

 

Po širdį ištikusios negandos atsigaunanti močiutė prižiūrima ir mylima gyvena savo tėviškėje kartu su dukra Loreta ir žentu Pauliumi Jokniais. Ne tik jie, bet ir kiti 5 likę vaikai (1 dukra Albina jau mirusi), 13 anūkų, 6 proanūkiai ir 1 proproanūkė dažnai aplanko mylimą močiutę. Per didžiausias metų šventes Kalėdas taip pat beveik visa draugiška ir didelė šeimyna  buvo susirinkusi čia, tėviškėje, kur aplinkui – laukai ir miškai, kiek tolėliau – Veiviržas, senasis Žemaičių plentas.

Kilusi iš garsios giedotojų Jurgaičių giminės, savo šeimoje augo su keturiomis seserimis, iš kurių tik vienintelė sesuo dar gyva. Našlė Barbora jau nuo 1998 m.

Senolė su meile prisimena savo tėvelius, brolius ir seseris, mokyklą Endriejavo miestelyje, kurios 4 skyrius baigė dar iki Antrojo pasaulinio karo. Ypač daug atsimena eilėraščių. Prakalbus apie juos Barboros veidas nušvinta ir ji nieko nelaukus deklamuoja:

Barborytė

Turi Barborytė tokį diedą seną

Ir tas senas diedas netoli gyvena

Mielą Barborytę jis dažnai aplanko

Sveikatos palinki ir paspaudžia ranką.

Mėgsta jis išmesti ir čėrkelę gerą...

Bet neduos išgerti šiandien jam Barbora...

Ne vien linksmų, bet ir lyriškų eilių moka Barbora, prisimenanti ir anų laikų spaudą, kaime mėgtą „Lietuvos ūkininką“. Dabar močiutė mėgsta skaityti „Lietuvos rytą“, žiūrėti televizorių.

Pokariu nedaug trūko, kad darbščių ūkininkių šeima būtų ištremta į Sibirą, − išgelbėjo tik tai, kad du broliai buvo jau pasidaliję tėvo paliktą žemę ir kiekvienam atiteko po 18 hektarų, o buožėmis laikė ir veždavo tuos, kurie turėjo 19 ir daugiau hektarų.

Nuo 13 metų išėjusi pas žmones tarnauti, visą gyvenimą vėliau sunkiai dirbusi lauko darbininke kolūkyje, užauginusi 7 vaikus, iš kurių du baigė aukštąjį mokslą, o kiti – technikumus, senolė nesiskundžia jokiais nepritekliais. Visi vaikai – Lietuvoje, savame krašte arba netoliese, dauguma anūkų – taip pat. Vienas iš anūkų – muzikantas, populiaraus projekto „Kelias į žvaigždes“ dalyvis Dūmas. Visi vaikai – pilni energijos, meilės savo kraštui, dirba mėgstamus darbus.

Kiekvienoje paprastoje šeimoje esti ir nepaprastų žmonių. Ir iš Barboros giminės dėdė Jonas Kalvaitis ilgus metus buvo apylinkės pirmininkas, gerbiamas žmogus, sūnus Eugenijus Kalvaitis – Registrų centro padalinio Gargžduose vadovas.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 102 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,