Mano Gargždai - „Žiemos ekranai“ į „Minijos“ kino teatrą atvyksta vasario pradžioje (programa)

Mano Gargždai„Žiemos ekranai“ į „Minijos“ kino teatrą atvyksta vasario pradžioje (programa)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Sandros Vaičienės nuotr./filmų afišos. mano-gargzdai.lt koliažas. Sandros Vaičienės nuotr./filmų afišos. mano-gargzdai.lt koliažas.

Kino teatras „Minija“ skelbia prancūziško kino festivalio „Žiemos ekranai“ (Ecrans d'hiver) repertuarą Gargžduose. Taip pat kviečia sužinoti bei sekti visas festivalio naujienas atnaujintoje interneto svetainėje www.ziemosekranai.lt. Visi filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

 

Vasario 2 d. (penktadienis) 17.30 val. „Klouno gyvenimas“. Režisierius – Jean-Pierre Melville, 1946 m., trukmė – 18 min. N-13, trumpametražis

Viena klouno Béby ir jo partnerio Maïss diena. Tarp dviejų spektaklių įkvėpimo pasirodymams jiedu semiasi gatvėje, o vakare vaidina tai ant scenos. Tai pirmasis režisieriaus Jean‘o-Pierre‘o Melville‘io filmas.

17.50 val. „Bobas lošėjas“. Režisierius – Jean-Pierre Melville, 1955 m., trukmė – 100 min., N-13, kriminalinė drama

Bobas, pravarde Lošėjas, ne pirmos jaunystės banditas, leidžia dienas lošdamas ir lėbaudamas baruose. Iki ausų įklimpęs skolose, jis nusprendžia surengti paskutinį apiplėšimą – pavogti 800 milijonų frankų iš Dovilio kazino. Tai pirmasis J. P. Melville’io kriminalinis filmas, nostalgiškas meilės laiškas Paryžiui. Inteligentiško vienišiaus Bobo vaidmeniui režisierius pasirinko aktorių Roger’ą Duchesne, taip pat puikiai žinomą ir kriminaliniame pasaulyje.

„Pažįstu Monmartrą, apie kurį pasakoju“, – yra sakęs režisierius, siaurose Monmartro gatvelėse, bulvaruose ir kabaretuose ieškojęs prarastojo Paryžiaus.

Vasario 3 d. (šeštadienis) 17.30 val. „Menininko portretas“. Režisierius – Antoine Barraud, 2015 m., trukmė – 127 min., N-13, drama.

Žinomas režisierius kuria filmą. Naujojo projekto esmė – kūrėją apsėdusi monstriškumo idėja tapyboje. Nusisamdęs meno istorikę, jis lanko muziejus, ieškodamas monstro apraiškų, kurias atranda F. Bacon’o, L. Spilliaert‘o, Caravaggio ir kitų menininkų šedevruose. Monstrui įgaunant pavidalą režisieriaus mintyse, šiam ant nugaros ima ryškėti keista raudona dėmė

Antoine‘as Barraud – režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris, fantastinio, eksperimentinio kino kūrėjas, nagrinėja psichologines, savirefleksines temas. „Menininko portretas“ yra antrasis režisieriaus ilgo metražo filmas.

Vasario 4 d. (sekmadienis) 17.30 val. „MILA“. Režisierius – Valérie Massadian, 2017 m., trukmė – 128 min., drama.

Tai nuolat kikenančios, gyvenimą mylinčios Milos portretas. Subtilus, statiškas kameros žvilgsnis paprastą merginos kasdienybę paverčia margu paveikslu, kuriame susilieja trapi jaunystė, būtinybė susikurti savąjį gyvenimą ir laikytis jo įsikibus, kad ir kiek tai atsieitų.

Valérie Massadian yra prancūzų ir armėnų kilmės fotografė ir režisierė. Jos fotografijoje laisvė ir griežtumas egzistuoja drauge. Režisierę domina moters portretas, jos kūniškoji prigimtis, santykis su pasauliu ir gamta. Filmai vystosi kartu su pagrindiniais veikėjais ir jų santykiais, taip permąstant ir perbraižant fikcijos ribas.

Vasario 5 d. (pirmadienis) 17.30 val. „Raudonasis ratas“. Režisierius – Jean-Pierre Melville, 1970 m., trukmė – 140 min., N-13, kriminalinė drama.

Nusikaltėlis Koris išlaisvinamas. Prieš jį paleisdamas, sargybinis prasitaria apie pasiūlymą: apiplėšti juvelyrinę parduotuvę Vandomo aikštėje. Tuo metu komisaras Matėjus naktiniu traukiniu lydi nusikaltėlį Vogelį iš Marselio į Paryžių. Radęs progą, Vogelis pabėga ir pasislepia Korio mašinos bagažinėje. Tarp abiejų vyrų užsimezga draugystė.

Filme nuskambanti frazė „Visi prasikalsta, net ir policininkai“ parodo Melville‘io kūryboje nuolat pasikartojančią sunkiai apčiuopiamą skirtį tarp gėrio ir blogio, o Korio ir Vogelio draugystė bei nebylus santykis liudija Melville‘į taip žavėjusius broliškumą ir pagarbą akistatoje su mirtimi.

Vasario 6 d. (antradienis) 17.30 val. „Paryžius, 1900-ieji“. Režisierius – Nicole Védrès, 1948 m., trukmė – 79 min., N-13, dokumentika.

Sarah Bernhardt, sufražisčių eisenos, žmogus-paukštis, šokęs nuo Eifelio bokšto – „Paryžius, 1900-ieji“, tai kelionė į Belle Epoque. Nicole Védrès su asistentu Alain‘u Resnais archyvinę medžiagą sumontavo į įtraukiantį ir humoro kupiną pasakojimą apie paryžiečių kasdienybę, tuometinio laikotarpio idėjas, o kartu ir tvyrančią karo nuojautą.

Nicole Védrès buvo svarbi XX a. antros pusės kultūros ir meno pasaulio figūra. Artimai bendravusi su Prancūzų sinematekos įkūrėju Henri Langlois, ji skyrė išskirtinį dėmesį archyvinei medžiagai ir jos montavimui. Mirusi 1965-aisiais, Védrès paliko nepaprastai turtingą kūrybą kaip žurnalistė, režisierė ir autorė.

Vasario 7 d. (trečiadienis) 17.30 val., „Nuotaka juodais drabužiais“. Režisierius – François Truffaut, 1967 m., trukmė – 107 min., N-13, mistinė drama.

Vestuvių dieną, prie bažnyčios, nuotakos Žiuli akyse nušaunamas jos vyras. Niekas nežino, kodėl taikiniu tapo būtent jis. Našlė ketina atkeršyti mylimojo žudikams. Tai pasakojimas apie lėtą ir rafinuotą kerštą, pasinaudojant penkių vyrų fantazijomis apie idealią moterį.

Vasario 8 d. (ketvirtadienis) 17.30 val. „Skundikas“. Režisierius – Jean-Pierre Melville, 1962 m., trukmė –106 min., N-13, kriminalinis trileris.

Po gatvės žibintu užkasti papuošalai, prie radiatoriaus pririšta moteris, lietpalčiai ir dailiai sukirptos skrybėlės ir, žinoma, nešvarūs reikaliukai tarp policininkų ir banditų. Visa tai – nespalvotame Melville’io pasaulyje, kurio scenarijus – toks sudėtingas, kad nė jaunasis Jean’as-Paul’is Belmondo tiksliai nežinojo: skundikas jo personažas ar ne? Kartu su šia juosta Melville‘is ima filmuoti beveik vien studijoje, kurioje viskas gali būti kontroliuojama: režisierius neretai metru matuodavo kameros padėtį iki idealaus tikslumo, todėl filmo planais ir struktūra sukuriamos įdomios simetrijos, pabrėžiančios ir dvigubus personažų profilius.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 142 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,