Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnazijoje atidaryta edukacinė paroda

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Gintauto Našlėno nuotr. Gintauto Našlėno nuotr.

Kunigas Kęstutis Palikša yra pasakęs: „Praeitis nėra tik praeitis: buvusių įvykių pasekmės tęsiasi dabartyje. Ateitis irgi nėra vien tik tai, kas dar bus: ji kuriama čia ir dabar.“ Ši mintis puikiai tinka, minint artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mums, lietuviams, vertėtų susimąstyti ir įvertinti tai, ką turime šiandien ir kokia kaina tai buvo pasiekta.

 

Šia iškilminga proga Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja ekspertė Vidutė Petrauskienė kartu su kitomis istorikėmis sumanė mokykloje surengti parodą, prie kurios galimybę prisidėti turėjo visa bendruomenė. Ji drauge su bibliotekininke Dalia Žurkauskiene ėmėsi organizuoti šį istoriškai lietuviams brangų reginį.

Edukacinės parodos „Kalbėk, praeitie, nes tu esi“ tikslas – paskatinti mokinius, jų šeimas, mokytojus ir jų artimuosius domėtis savo istorija laikotarpiu nuo 1870 m. iki 1940 m. birželio 15 d.  ir pateikti parodai istorinių dokumentų. Tai galėjo būti knygos, laikraščiai, nuotraukos, atvirukai, asmens dokumentai, pirkimo-pardavimo čekiai ir daugybė kitų su šiuo laikmečiu susijusių eksponatų. Visi buvo raginami prisidėti prie šios patriotiškos idėjos įgyvendinimo, istorinių įvykių įprasminimo. Parodai įvairių šaltinių atnešė apie 50 žmonių.

Edukacinės parodos atidarymas prasidėjo Justino Marcinkevičiaus eilėmis, kurias skaitė abiturientė Gintautė Rusteikaitė. Visus eksponatus jautriai ir poetiškai pristatė gimnazijos bibliotekininkė D. Žurkauskienė. Turbūt labiausiai intriguojantis parodos eksponatas – nuo 1918 metų pabaigos, kada gyveno Jonas Basanavičius, išlikusi austa Lietuvos vėliava, kurią atnešė gimnazijos matematikos mokytoja Verutė Nekrevičiūtė. Ekspozicijoje dalis šaltinių yra skirti kariuomenei, dalis – švietimo sistemai, dalis – asmens dokumentams, taip pat  išsiskiria tarpukario atvirukai. Gimnazijos muziejuje galima išvysti mergaičių gimnazijos kepurėlę, įvairių knygų, odontologijos rinkinį, dailyraščio sąsiuvinį, išlikusį nuo 1908 metų, ir net arklių pasus!

Taip, ši paroda pareikalavo daug laiko, daug pastangų, bet rezultatas kaustantis dėmesį, tad pasinaudokime galimybe patyrinėti istorijos faktus. Lietuvos šimtmečiui skirti renginiai primena – Tėvynė – tai neįkainojamas palikimas, jį reikia vertinti, juo reikia rūpintis.

 

Gintauto Našlėno nuotraukos:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 167 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,