Mano GargždaiSulaikyti du pinigus iš senjorų vilioję asmenys

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė du sukčiavimu įtariamus asmenis, kurie galimai panaudoję apgaulę, iš senyvo amžiaus asmenų išviliojo nemažas pinigų sumas.

 

Praėjusią savaitę, sausio 17 ir 18 dienomis į pareigūnus kreipėsi dvi klaipėdietės sulaukusios iš pradžių skambučių, o vėliau ir tariamos „ekspertės“ vizitų į namus. 82 m. Debreceno g. gyventoja tariamai pinigų tikrintojai atidavė 3630 eurų, o 76 m. Gedminų g. gyvenanti moteris, patikėjusi pasakojimu apie neva turimus netikrus pinigų banknotus, atidavė 4100 eurų. Abi senjorės pareigūnams nurodė, jog pinigus galimai paėmė jauna, liekna, apie 30 m., šviesiaplaukė moteris.

Bendradarbiaujant kartu su Kauno AVPK pareigūnais, netrukus buvo nustatyta, jog senyvo amžiaus klaipėdiečių pinigus paėmė 1987 m. gimusi, neteista, tačiau administracine tvarka ne kartą bausta moteris. Pati moteris neneigia paėmusi pinigus. Kadangi moteris neteista bei yra mažamečių vaikų motina, jai paskirta lengvesnė už suėmimą kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei nuolatinis registravimasis policijos įstaigoje.

Dar vienas galimai iš senukų apgaule pinigus pasisavinęs vyras sulaikytas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams bendradarbiaujant kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais. 1990 m. gimęs, daugybę kartų už vagystes, plėšimą, sukčiavimus bei smurtą artimoje aplinkoje teistas vyras įtariamas galimai apgavęs septynis senyvo amžiaus asmenis, iš kurių du gyvena Palangoje, keturi -– Klaipėdos mieste bei vienas – Gargžduose.

Įtariama, jog dar 2017 m. lapkričio mėn. įtariamojo bendrininkui telefonu paskambinus Šilutėje gyvenančiai 1945 m. gimusiai moteriai ir nurodžius, jog ši už komunalines paslaugas atsiskaičiusi netikromis pinigų kupiūromis, pas senjorę atėjo tariamu „Šilutės seniūnijos darbuotoju“ prisistatęs vyras, kuris ketino išvilioti iš jos pinigų, tačiau paaiškėjus, jog moteris grynųjų neturi, įtariamasis nepatingėjo jos atvežti net iki uostamiesčio bankomato, kad ši paimtų pinigus, tuomet, galimai paėmęs 3000 eurų, vyras pasišalino. Dar viena moteris nuo šio vyro galimai nukentėjo jau 2017 m. gruodžio 15 d. taip pat į laidinį telefoną sulaukusi skambučio apie neva turimus padirbtus pinigus – šįkart 80-metė moteris tariamam „ekspertui“ atidavė 6500 eurų.

1990 m. gimęs vyras šiuo metu yra suimtas trims mėnesiams.

Policijos pareigūnai dar kartą primena, jog nei seniūnijų darbuotojai, nei socialiniai darbuotojai nei policijos pareigūnai į gyventojų namus neateina ir grynųjų pinigų netikriną, taip pat niekuomet neprašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenų ir prisijungimo kodų. Saugokite savo asmens duomenis ir santaupas, nepasitikėti nepažįstamais asmenimis.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 244 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,