Mano Gargždai - Kretingalės pagrindinėje mokykloje – savanorystės idėjų sklaida

Mano GargždaiKretingalės pagrindinėje mokykloje – savanorystės idėjų sklaida

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
A. Papievienės nuotr. A. Papievienės nuotr.

Šių metų kovo 2 dieną Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinė mokykla sulaukė ypatingų svečių – savanorių iš Turkijos, Austrijos ir Armėnijos. Mintis juos pasikviesti kilo ugdymo karjeros konsultantei Aurikai Papievienei, kuri bendradarbiauja su Šiaulių Didždvario gimnazijos savanorių veiklos kuratore Sonata Dedūraite.

 

Savanoris Vagharshakas Avetisyanas (Armėnija) 2–4 klasių mokiniams žaismingai pristatė savo šalies kultūrą, kalbą ir papročius. Vaikinas savanoriauja logopediniame darželyje, tad bendrauti su mažaisiais jam buvo labai paprasta. Dar ne visi mokiniai gerai moka anglų kalbą, bet puikiausiai suprato daug dalykų, kuriuos pasakojo svečias. Po pristatymo Vagharshakas prisipažino, kad jį labai nustebino, jog pradinukai vis dar atsiminė jo vardą, drąsiai priėjo paspausti ranką ir padėkoti.

Svečiai Mertas Atamanas (Turkija) ir Paulas Mulleris (Austrija) pamoką vedė 8–10 klasių mokiniams. Naudodami informacines technologijas jaunuoliai išdėstė pagrindinius savanorystės principus ir paaiškino visas aplinkybes, leidžiančias užsiimti savanoriška veikla. Svarbiausia yra suprasti, kad tai veikla be jokio atlygio ir atnešanti naudos aplinkiniams. Jaunuoliai atskleidė, kas juos pačius paskatino imtis savanorystės, įvardijo net keletą priežasčių, kodėl jie pasirinko savanoriauti mūsų šalyje. Čia labai graži gamta, nuoširdūs ir tolerantiški bei svetingi žmonės. Visus šiuos atsiliepimus jie girdėjo iš kitų savanorių, anksčiau buvusių Lietuvoje.

Mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai mokosi pagal „Lions quest SEU“ programą „Raktai į sėkmę“, kurioje ypatingai skatinama savanorystės veikla. Paulo ir Merto pasakojimas apie savanorystės idėjas, gerus darbus buvo labai prasmingas. Visus labai nustebino, kad svečiai jau galėjo prisistatyti ir trumpai apie save papasakoti mūsų gimtąja kalba, o ištarta frazė „Ir aš tikrai myliu Lietuvą“ sulaukė gausybės aplodismentų.

Tikiuosi, kad po nuoširdaus bendravimo su savanoriais mokiniams kils nemažai minčių ir patiems atlikti kažką gero ir naudingo aplinkiniams. Būtų puiku, kad savanorystės idėjos prigytų ir mūsų mokykloje.

 

A. Papievienės nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 209 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,