diabetic foot symptoms

Mano GargždaiPrevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“ vykdys ir Klaipėdos rajone

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Nuo vasario mėnesio iki metų pabaigos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, Klaipėdos rajone numatyta aplankyti 3500 būstų, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais. Svarbiausias šios akcijos tikslas – ugdyti saugios gyvensenos įpročius, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą ir skatinti gyventojus namie įsirengti autonominius dūmų detektorius.      

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m. jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės ( 2016 m. – 101), iš jų 3 vaikai, o 181 gyventojas patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus. Praėjusiais metais miestuose žuvo 53 gyventojai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 50. Daugiausia žmonių žuvo Kauno – (20 gyventojų) ir Šiaulių (20 gyventojų), o mažiausiai – Tauragės (2), Telšių (2), Kaune (11), Vilniuje (8), Radviliškio rajone (5), Panevėžio (4), Biržų (4), Klaipėdos r. praeitais metais žuvusių nebuvo. Remiantis gaisrų statistika, kaimiškose vietovėse žmonių žūsta daugiau nei miestuose, tačiau 2017 m. miestuose žuvo 3 gyventojai daugiau. Kad tokių nelaimių būtų kuo mažiau, pats efektyviausias būdas yra įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pernai šalyje, suveikus šiems detektoriams, išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai yra numatę aplankyti ne mažiau kaip 720 būstų. Ši akcija prasidės nuo 2018 m. balandžio 1 ir tęsis iki 2018 m. gruodžio 1 d.

Kaip ir praėjusiais metais, ugniagesiai, lankydami gyventojus, domėsis, ar tvarkingos krosnys, elektros instaliacija, ar valomi dūmtraukiai, nes dažniausiai gaisrai gyvenamuosiuose namuose ir kyla dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 153 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,