Mano GargždaiTarptautiniams projektams Savivaldybė paskirstė 8 tūkst. eurų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektui „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“ skirta 1 300 eurų. Asociatyvi Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektų koordinatorės Stefanijos Piaulokienės nuotr. Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektui „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“ skirta 1 300 eurų. Asociatyvi Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektų koordinatorės Stefanijos Piaulokienės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarptautinių projektų programos valdybos posėdyje, kuriam pirmininkavo mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, įvairiems tarptautiniams projektams buvo paskirstyta 8 tūkst. eurų.

 

„Klaipėdos rajono savivaldybės bendruomenės, įstaigos vykdo įvairius tarptautinius projektus, mezga ryšius su užsienio kolegomis, vyksta į konkursus, semiasi patirties. Tam reikalinga ir Savivaldybės parama. Šiemet finansavimo sulaukė 6 pareiškėjai, kuriems Tarptautinių projektų programos valdyba paskirstė 8 tūkst. eurų. Lėšas skirstėme atsižvelgdami į numatytus kriterijus, prašomas lėšas, projekto dalyvių skaičių. Finansinė parama leidžia nevyriausybinėms organizacijoms, kolektyvams, bendruomenėms vykdyti projektus užsienyje, garsinti rajoną, o grįžus – pasidalinti patirtimi su savo organizacijos, mokyklos, gyvenamosios vietos bendruomene“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

1 600 eurų finansavimas skirtas Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro projektui „Tarptautiniai moksleivių stendinio modeliavimo konkursai“. Gautas finansavimas leis vaikams dalyvauti tarptautiniuose stendinio modeliavimo konkursuose, kur jie ne tik garsins Klaipėdos rajoną, bet ir susipažins su kaimyninių šalių kultūra, istorija, architektūra, plės tarptautinius ryšius.

1 300 eurų finansavimas skirtas Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektui „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“. Projekto metu 11–14 metų moksleiviai iš Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Lenkijos, Italijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos mokyklų atvyks į Gargždus, kur susipažins su vienas kitų tradicijomis, papročiais, maistu, muzika, šokiais, žaidimais ir pan.

1 500 eurų finansavimas skirtas Gargždų krašto muziejaus tarptautiniam jaunimo teatro projektui „Paveldo pažinimas per teatrą“. Projekto tikslas – supažindinti jaunimą su baltų ir afrikiečių etnine kultūra per teatrą. Bus siekiama Pietų Afrikos Respublikos atstovams pristatyti Klaipėdos rajono etninę kultūra per Agluonėnų etnografinę sodybą, kaip istorinio paveldo objektą.

2 000 eurų finansavimas skirtas VšĮ Gargždų futbolo dalyvavimui tarptautiniame vaikų futbolo turnyre „Galicia Cup“ Ukrainoje. Turnyre dalyvaus 80 sportuojančių vaikų, kurie ne tik įgis tarptautinės patirties, ugdys sportinį meistriškumą žaisdami su užsienio komandomis, bet ir dalyvaus pažintinėse ekskursijose.

600 eurų finansavimas skirtas Gargždų muzikos mokyklos dalyvavimui tarptautiniame saksofonininkų konkurse „Andora Sax Fest Sacophone Competition 2018“. Tai – vienas žinomiausių saksofonininkų konkursų Europoje, leisiantis įgyti patirties, išplėsti pažinčių ratą, plėtoti kūrybinius ryšius su jaunaisiais muzikais ir jų pedagogais. Konkurse Lietuvai ir Gargždų miestui atstovaus B. Gadeikytė.

1 000 eurų finansavimas skirtas Gargždų sporto mokyklos dalyvavimui tarptautiniame krepšinio turnyre „Marupės taurė 2018“ Marupėje. Turnyre dalyvaus 14 vaikų, gimusių 2006 m. Dalyvavimas šiame turnyre leis vaikams įgyti tarptautinės patirties, ugdys sportiškumą, skatins tarptautinį bendradarbiavimą.

„Tikiu, kad visi projektų dalyviai įgis neįkainojamos patirties ir ja pasidalins su savo bendruomenių nariais. Itin svarbu, kad Savivaldybės parama skatinamas jaunimas, vaikai. Taip ne tik plečiamas jų akiratis, bet ir mokoma pristatyti savąjį kraštą, didžiuotis savo šalimi, o kitų kultūrų pažinimas padeda suvokti ir savų tradicijų unikalumą. Svarbiausia, kad šie projektai netaptų turistinėmis kelionėmis, o neštų naudą ne tik projektų dalyviams, bet ir bendruomenėms, rajonui“, – akcentavo vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 867 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,