Mano GargždaiNeabejingi rajono gyventojai kviečiami jungtis prie akcijos „Darom 2018“

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Jau kitą savaitę visoje Lietuvoje neabejingi piliečiai jungsis prie aplinkos švarinimo ir gražinimo akcijos „Darom 2018“. Apie tai, kaip akcija vyks Klaipėdos rajone, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaite.

 

Kodėl Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai turėtų dalyvauti akcijoje „Darom“?

Jei mes už gamtą be šiukšlių – šioje akcijoje dalyvauti būtina. Tai puiki visuomeninė akcija, kuri ne tik skatina ekologinį mąstymą, bet ir ugdo pilietiškumą, bendrystės jausmą, socialinį aktyvumą, savanorystę. Dalyvavimas šioje pavasarinėje aplinkos švarinimo ir gražinimo akcijoje, tai puiki galimybė susiburti bendruomenei, ugdyti jaunąją kartą. Jei kartu su savo šeima, vaikais, anūkais tvarkysime aplinką, vargu ar po to šiukšlinsime ir teršime aplinką, gamtą.

Džiugu, kad ši akcija ugdo žmonių sąmoningumą, skatina aplinkosaugines iniciatyvas. Visai neseniai Gargždų bendruomenė tvarkė miesto parką, o štai Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai ir lankytojai jau trečiadienį sutvarkė naująją jaunimo vasaros estradą, o po darbų kartu virė sriubą, džiaugėsi pagražėjusia aplinka, kurioje mielai leis laisvalaikį šiltuoju metų laiku. Galime pasigirti ir tuo, kad surenkamų šiukšlių kasmet mažėja. 2015 m. „Darom“ akcijos ir seniūnijose organizuotų talkų metu buvo surinkta ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui priduota apie 60 tonų šiukšlių, 2016 m. – 33,87 t šiukšlių, o 2017 m. akcijos metu Klaipėdos rajone buvo surinkta ir priduota 20,9 t šiukšlių. Tikimės, kad šiemet visose seniūnijose vyksiančios akcijos metu savanoriškai susirinkę žmonės ne tik pagražins savo aplinką, bet ir gerai praleis laiką kartu dirbdami, vienas kitam padėdami ir taip megzdami tarpusavio ryšius.

 

Kada šiemet vyks akcija ir ką turi žinoti visi, norintys prie jos prisijungti?

Šiais metais akcija vyks balandžio 21 d. (šeštadienį), jos pradžia – 10 val. Tvarkymo taškus kiekvienoje seniūnijoje galite sužinote Klaipėdos rajono savivaldybės svetainėje www.klaipedos-r.lt. Labai svarbu, tai, kad šiukšlės bus surenkamos ir išvežamos tik iš užregistruotų taškų, todėl, jei suradote naują šiukšlyną ar norite tvarkyti vietą, kuri nėra numatyta seniūnijų tvarkymo taškuose, praneškite apie tai seniūnams ar Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistei (ekologei) Kristinai Stulpinienei tel. nr. 8 698 28 165 arba el. p. . Surinktos atliekos bus nemokamai išvežtos tik iš užregistruotų taškų, akcijos dalyviams bus dalinami šiukšlių maišai. Dėl maišų gyventojams reikės kreiptis į savo seniūnijas arba į atsakingus asmenis, nurodytus tvarkymo taškų lentelėje (skelbiama www.klaipedos-r.lt). Malonu, kad net 1 000 šiukšlių maišų nupirks VšĮ „Gargždų švara“.

Maloniai kviečiame visus Klaipėdos rajono gyventojus, bendruomenes, organizacijas, įmones nelikti abejingais ir prisidėti gerais darbais prie savo aplinkos gražinimo ir švarinimo. Jei turite specialų transportą ir galėtumėte neatlygintinai prisidėti prie spartesnio atliekų išvežimo ir aplinkos sutvarkymo prašome atsiųsti savo kontaktus Savivaldybės komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui arba seniūnams.

Tikiu, kad kiekvienas, dalyvaujantis akcijoje „Darom“, pasisems tik teigiamų emocijų, prisidės prie aplinkos gražinimo, gamtos išsaugojimo, supras, kodėl nereikia šiukšlinti ir sugebės ateityje vertinti kitų darbą. Ši akcija – tai puiki pilietinė iniciatyva, prie kurios verta prisijungti visai bendruomenei. Svarbu ir tai, kad akcijos metu gali būti atliekami įvairūs darbai: galima padėti senoliams, neįgaliems asmenims, kuriems reikalinga pagalba, sutvarkyti jų gyvenamąją aplinką, dažyti suoliukus, sodinti medžius, savarankiškai rūšiuoti ir išvežti šiukšles ir pan. Bendras darbas švarinant aplinką skatina nešiukšlinti, tausoti gamtą. Kviečiu visus prisijungti prie akcijos „Darom 2018“. Darom ir gamta padėkos!

 

Klaipėdos rajono aplinkos tvarkymo taškai

Gargžduose aplinka bus tvarkoma miesto parke ir karjerų teritorijoje. Norintys tvarkyti parko aplinką turėtų ten atvykti balandžio 21 dieną, 10 val. (atsakingas asmuo – Šarūnas Vaičiulis, tel. 8 647 17 017), karjerų – balandžio 21 d., 10 val., Basanavičiaus gatvės gale (atsakingas asmuo – Simona, tel. 8 630 18 489).

Kitų Klaipėdos rajono seniūnijų tvarkymo taškus ir gyventojų susirinkimo vietas bei laiką sužinosite nuspaudę ant seniūnijos pavadinimo: Vėžaičių seniūnija, Judrėnų seniūnija, Endriejavo seniūnija, Sendvario seniūnija, Priekulės seniūnija, Veiviržėnų seniūnija, Dovilų seniūnija, Kretingalės seniūnija, Dauparų seniūnija, Dovilų seniūnija, Agluonėnų seniūnija.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 113 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,