Mano GargždaiGegužę – tradicinės baidarių ir dviračių varžybos „Judėk pirmyn su viltimi!“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr. Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr.

Nuo 2011 metų kiekvieną gegužės mėnesį Rudaičiuose (stovyklavietė „Minijos senvagė“, kelio Vėžaičiai–Lapiai 4 km) startuoja gražia tradicija tapusios baidarių ir dviračių varžybos „Judėk pirmyn su viltimi!“, tapusios vienu iš pagrindinių „Vilties bėgimo“ solidarumo su onkologiniais ligoniais šaukliu. 2013–2017 metais jos tapo ypač populiariomis.

 

Renginį organizuoja Klaipėdos Rotary klubas „Concordia 1826“ ir gausus būrys talkininkų. Pagrindinis šių varžybų tikslas ir uždavinys – aukų rinkimas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui, kur visos paslaugos ligoniams ir jų artimiesiems yra teikiamos nemokamai. Greta šio kilnaus tikslo svarbus yra ir žmonių pilietiškumo ugdymas, gerumo skatinimas, turiningas ir prasmingas laisvalaikio praleidimas pavasarinėje gamtoje. Šios varžybos prieinamos ne vien profesionaliems sportininkams, bet ir paties įvairiausio fizinio pasirengimo eiliniams žmonėms – tiek susibūrusiems į komandas, tiek ir startuosiantiems pavieniui. Ralio devizas – olimpinis: svarbu dalyvauti. Klaipėdos rajono vandens sporto ir turizmo klubo „Prie Žvelsos“ vadovas Artūras Daniusevičius ir šių varžybų idėjos autorius, nenuilstantis vandens sporto organizatorius RK „Concordia 1826“ brolis Gintautas Rusteika kartu su visais savo bendraminčiais jau aštuntus metus džiaugiasi, kad dalyviai čia ne tik prasmingai leidžia laiką, bet ir savo aukomis nuoširdžiai prisideda prie minėto Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymo.

Renginys šįmet tradiciškai prasidės šeštadienį, gegužės 19 dieną, 9.00 val. dalyvių bei žiūrovų registracija bei starto mokesčių rinkimu Senvagės aikštėje (Rudaičių kaimas prie Minijos upės, kelio Vėžaičiai–Lapiai 4 km). Ten pat vyksta ir įsikūrimas stovyklavietėje. Šventės atidarymas – 11.00 valandą. Programoje – penkių rūšių varžybos.

Dvi rungtys rengiamos Minijos upėje baidarėmis ir katamaranais. Pirmoji rungtis – dviviečių baidarių 3,5 km orientacinės varžybos su po to sekančiu 3 km greičio etapu. Komandas gali sudaryti mišrūs ir vyrų ekipažai. Antroji rungtis – 10 km plaukimas specialiai įrengtu katamaranu asmenims su judėjimo negalia.

Trys rungtys laukia dviratininkų. Pirmoji – dviračių MTB XC krosas (25 km) profesionalams. Antroji rungtis – kalnų dviračių varžybos mėgėjams (12 km). Abiejų rungčių trasa vingiuos įvairaus pravažumo miško keliais, kalnais, pakalnėm, laukų takeliais ir žvyrkeliais. Atvykstama su savo dviračiais. Startas ir finišas stovyklavietėje „Senvagė“, dalyvio numeris išduodamas starto vietoje. Trečioji rungtis – iki 10 m. amžiaus vaikų dviračių lenktynės (500 m). Registracija nereikalinga, dalyvavimas nemokamas. Visi šios rungties dalyviai apdovanojami specialiais atminimo prizais.

Startinis mokestis vienam dalyviui bet kurioje rungtyje (išskyrus vaikams iki 10 metų) – 10 eurų. Savanoriškų aukų suma neribojama. Visos mokesčių lėšos skiriamos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Onkologijos centrui remti.

Toliau programoje – Lapių bendruomenės rengiamos vaišės, tinklinio, kvadrato, petankės, kitų laisvalaikio rungčių varžybos. Vakare – apdovanojimai, brolių vienuolių padėka, aukų perdavimas. Sutemus – naktis prie laužo, dienos įspūdžiai ekrane, dainos.

2017 metais šioje akcijoje dalyvavo beveik keturi šimtai lenktynininkų. Jų ir gausių akcijos rėmėjų dėka buvo surinkta beveik 5 000 eurų suma. Visos šios lėšos per brolius vienuolius pranciškonus perduotos Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui. Tai bus padaryta ir šiais metais.

Registracija į renginį ir varžybų nuostatai – www.viltiesbegimas.lt. Informacija feisbuke – judekpirmynsuviltimi.

Dėl informacijos apie baidarių varžybas kreiptis į Artūrą Daniusevičių tel. +370 611 45 669. Dėl plaukimo specialiai neįgaliesiems pritaikytu katamaranu – el. paštu .

Dviračių varžybų trasų schemos ir aprašymas – www.gerasdviratis.lt/forum skiltyje „Susitikimai, varžybos, renginiai“, temoje „MTB XC Lapiai“. Dėl informacijos apie dviračių varžybas kreiptis į Ilja Petriuk , tel. +370 650 30 722.

Kviečiame visus, neabejingus savo ir artimųjų sveikatai su savo šeimomis, draugais ar bendradarbiais ir šiais metais aktyviai dalyvauti šiame labdaros renginyje. Juk onkologinė lemtis anksčiau ar vėliau gali aplankyti kiekvieną iš mūsų...

Renginio „vinis“ – už 1 vietą komandinėje rungtyje Utrių kalno įsteigtas prizas – nauja dvivietė baidarė.

Daugiau informacijos: Gintautas Rusteika, Klaipėdos Rotary klubas „Concordia 1826“, tel. +370 610 32 237.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 207 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,