Mano GargždaiDėl vagysčių prieš teismą stos septyni įtariamieji

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai didelį dėmesį skiria sisteminėms vagystėms, įvykdytoms įsibrovus į patalpas. Pastaruoju metu kaltinamuoju aktu yra užbaigtos ir į teismą 7 asmenų atžvilgiu perduotos net 4 bylos dėl 18 nusikalstamų veikų.

 

2017 m. gruodžio 3–19 dienomis įvykdytos 5 vagystės, kurių metu įsibrovus į privačių namų neužrakintus ar užrakintus garažus, automobilius pagrobti įvairūs 17 000 eurų vertės daiktai, kurių daugumą sudaro elektriniai statybos, remonto įrankiai ir priemonės. Dalis daiktų surasta, grąžinta nukentėjusiesiems. Byla į teismą dėl 6 nusikalstamų veikų perduota 2 klaipėdiečių atžvilgiu: 1981 m. gimusio policijai gerai žinomo ir 1987 m. gimusio 13 kartų daugiausiai už nusikaltimus nuosavybei teisto vyro. Beje, pastarasis tik prieš 3 mėnesius buvo išleistas iš įkalinimo įstaigos.

Baigtas tyrimas dėl 2017-10-24 įvykdytos vagystės iš vienai uostamiesčio bendrovių priklausančio automobilio „Volkswagen Multivan“, stovėjusio prie Šilutės pl. Klaipėdoje esančio angaro, kurios metu, išdaužus durelių stiklą, iš automobilio pagrobtas 815 eurų vertės telefonas. Be to, dėl 2017 m. gruodžio viduryje įvykdytos 600 eurų vertės dviračio vagystės iš vieno kotedžo Tauralaukio g. Klaipėdoje, terasos. Dviratis surastas, grąžintas savininkui. Byla į teismą perduota policijai gerai žinomo ilgapirščio atžvilgiu, kuris iki šiol yra suimtas.

2017 m., iš rugpjūčio 21 į 22, naktį, bendrininkų grupė gerai suplanavo vagystę iš vienai bendrovei priklausančios parduotuvės, prekiaujančios kosmetikos bei parfumerijos prekėmis, esančios Taikos pr. Klaipėdoje. Įtariamieji žinojo apie tai, kad parduotuvėje, į kurią lengva patekti per stoglangį, laikoma banko kortelė, ir jos PIN kodą. Vagystės metu su kitais 440 eurų vertės daiktais vagys pagrobė banko kortelę, kurią kelis kartus panaudojus skirtingose vietose pasikėsinta paimti didelės vertės svetimą turtą – net 70 000 eurų. Tačiau nusikaltimo užbaigti įtariamiesiems nepavyko, nes jie nežinojo, kad kortelė skirta tik pinigų įnešimui. Byla į teismą perduota ne po 1 kartą už nusikaltimus nuosavybei teistų ir policijai gerai žinomų 1986, 1994 ir 1997 m gimusių klaipėdiečių atžvilgiu, vienas iš kurių ir dabar atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnį nusikaltimą.

Baigtas ir tyrimas dėl šiemet, kovo 29–balandžio 16 d., įvykdytų sisteminių vagysčių iš butų, kurių metu iš 3 nukentėjusiųjų pagrobti grynieji pinigai ir įvairūs daiktai. Didžiąją jų dalį sudaro beveik 2000 eurų vertės juvelyriniai dirbiniai. Kruopštaus tyrimo metu nustatytas ir vogtų daiktų realizavimo kanalas. Tik dėl šios priežasties pavyko rasti dalį pagrobto turto ir jį grąžinti nukentėjusiesiems. Paskutiniosios vagystės metu įtariamasis buvo sučiuptas paties nukentėjusiojo. Byla į teismą perduota 1978 m. gimusio net 15 kartų už įvairius sunkius ir apysunkius nusikaltimus teisto klaipėdiečio atžvilgiu. Tyrimas atliktas per nepilnus 2 mėnesius.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 171 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,