Mano GargždaiSavaitgalį vėjas ir liūtis vertė medžius

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Šeštadienį, kelyje Gargždai–Vėžaičiai, ugniagesiai šalino nuo kelio nulūžusio medžio šakas. R. Rapalienės nuotr. Šeštadienį, kelyje Gargždai–Vėžaičiai, ugniagesiai šalino nuo kelio nulūžusio medžio šakas. R. Rapalienės nuotr.

Per pastarąsias keturias paras, kai šalį merkė liūtys, o nuo stipraus vėjo ant kelių ir pastatų virto medžiai, ugniagesiams gelbėtojams darbo netrūko. Jie keliasdešimt kartų vyko į pagalbą gyventojams: šalino ant važiuojamosios kelio dalies ir namų užvirtusius medžius, traukė automobilius iš ežerais virtusių gatvių. Ketvirtadienį tokių gelbėjimo darbų jie atliko 13, sekmadienį – 14, iškvietimų taip pat buvo ir penktadienį bei šeštadienį.

 

Oro sąlygų padariniai neaplenkė ir Klaipėdos rajono. Šeštadienį, kelyje Gargždai–Vėžaičiai, ugniagesiai šalino nuo kelio nulūžusio medžio šakas.

Kaip teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Miroslavas Gerasimovičius, 20 metų dirbęs ugniagesiu gelbėtoju, skyrininku ir pamainos vadu, iš pirmo žvilgsnio lyg ir nesudėtingi šie gelbėjimo darbai nėra jau tokie ir paprasti.

„Su grandininiu pjūklu pjaustyti medį ant namo stogo gali būti labai pavojinga. Padarius kažką ne taip, medis gali griūti ir sužaloti ugniagesį. Tokiems darbams atlikti reikia turėti ir gyvenimiškosios patirties. Ne visada prie namo galima privažiuoti autokopėčiomis, tad ugniagesiams kartais tenka tokius darbus atlikti prisirišus ar stovint ant kopėčių. Rizika kartais būna pernelyg didelė. Tad tokius darbus atliekame tik tada, kai kyla pavojus gyventojų gyvybei, sveikatai ar aplinkai. Žinoma, daug paprasčiau supjaustyti ant važiuojamosios kelio dalies užgriuvusius medžius,“ – sakė M. Gerasimovičius.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 216 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,