Mano GargždaiNaujoji Gargždų kultūros centro direktorė: „Bursiu kultūrą mylinčių žmonių komandą“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
V. Skuodienė. Simos Ulvikienės nuotr. V. Skuodienė. Simos Ulvikienės nuotr.

Praėjusią savaitę, prabėgus maždaug pusmečiui po ankstesnio vadovo atsistatydinimo, pagaliau paaiškėjo, kas vadovaus Gargždų kultūros centrui – šios atsakingos pareigos patikėtos Vaidai Skuodienei, iki šiol dirbusiai Kultūros centro projektų ir renginių koordinavimo vadove. Naujoji direktorė išrinkta 5 metų kadencijai.

 

Konkurse – trys kandidatai

Klaipėdos rajono savivaldybė birželio viduryje paskelbė konkursą Gargždų kultūros centro vadovo pareigoms užimti. Jame dalyvavo trys kandidatai – Gargždų kultūros centro režisierius Vaidas Kvedaras, buvęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys ir Gargždų kultūros centro projektų ir renginių koordinavimo vadovė Vaida Skuodienė.

Komisija, kurią sudarė vicemerė Violeta Riaukienė (komisijos pirmininkė), Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Sodeikė ir Juridinio skyriaus vedėjas Romualdas Bagačiovas, direktoriaus postą patikėjo Vaidai Skuodienei, surinkusiai 7,3 balo, kiti kandidatai įvertinti vienodu balu – 6,5.

Laikinai, nuo Birutės Oželienės atsistatydinimo, Gargždų kultūros centrui vadovavusi Asta Vaičiulienė konkurse nedalyvavo, nes neteisingai užpildė paraišką.

Tiesa, kada naujoji vadovė pradės eiti pareigas, dar neaišku – laukiama pažymos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT).

„Konkurso diena buvo kupina išbandymų, įtampos, bet patirtis – neįkainojama. Man – pirmas toks išbandymas“, – teigė V. Skuodienė, pasidžiaugusi, kad dauguma kolegų teigiamai įvertino tokį konkurso komisijos sprendimą – naują vadovę pasitiko gėlėmis ir sveikinimais, tik dalis „nelabai džiugiomis akimis žiūrėjo.“

 

V. Skuodienė renginių vedėjos rolės atsisakyti nežada. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

 

Burs tvirtą komandą ir keis strategiją

Pašnekovė teigė, kad vienas iš jos, kaip Kultūros centro direktorės uždavinių, bus suburti komandą, nes dabar darbas nevyksta sklandžiai: „Reikalingos naujos pajėgos – žmonių, mylinčių kultūrą, gyvenančių tuo, o ne ateinančių tiesiog atidirbti. Ieškosiu naujų žmonių, taip pat peržiūrėsiu esamą kolektyvą. Norisi pokyčių, naujų idėjų. Keisiu ir požiūrį i darbą – nebus taip, kad trys žmonės dirba, kiti tik sėdi.“

Bus įvedamos naujos tradicijos, vidaus taisyklės, pavyzdžiui, – renginių aptarimai, kurie, anot V. Skuodienės, yra privalomi, norint išsiaiškinti, kas buvo blogai ir kaip tų klaidų nekartoti.

Naujoji vadovė planuoja siekti ir glaudesnio bendradarbiavimo su kitomis įstaigomis, organizacijomis, rėmėjais.

„Mes iš rėmėjų tik prašome „ranką atkišę“, bet nieko neduodame. Stengsiuosi, kad jie būtų dėmesio centre, gautų ką nors mainais – pavyzdžiui, galime organizuoti jiems specialią šventę metų gale. Noriu, kad žmonės jaustųsi vertinami.“

V. Skuodienė nežada nuleisti rankų ir dėl Gargždų kultūros centro renovacijos, bet šiuo klausimu nuo jos mažai kas priklauso – svarbiausia finansai, o kada Savivaldybė galės juos skirti – neaišku.

Pašnekovė atviravo skatinsianti mėgėjų, profesionalų meną, etninę kultūrą, stengsis išlaikyti užkeltą kartelę.

Net ir pradėjusi eiti vadovo pareigas, V. Skuodienė tikina, renginių vedėjos rolės neatsisakysianti: „Kai turėsiu žmonių, kurie atliks šį darbą geriau už mane, pasitikėsiu jais, tuomet su mielu noru atsitrauksiu.“

 

Naujoji vadovė ir toliau puoselės etninę kultūrą. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Kultūra žavi nuo vaikystės

Paklausta, kas paskatino dalyvauti konkurse direktoriaus pareigoms užimti, V. Skuodienė atviravo tikslą vadovauti kultūros įstaigai išsikėlusi dar vaikystėje: „Nuo 7 metų esu scenoje – dalyvaudavau įvairiausiuose konkursuose. Būdama maža mergaitė ir stebėdama tuometinių kultūros namų direktoriaus veiklą, žinojau, kad ateityje būsiu direktorė. Svajonei išsipildyti prireikė 33 metų.“

Baigusi su kultūra nesusijusias studijas – socialinį darbą, turizmą ir rekreaciją, logistiką, švietimo vadybos ir edukologijos magistrą – moteris pasakojo, pusmetį nekantriai laukusi konkurso Gargždų kultūros centro direktoriaus pareigoms užimti paskelbimo, bet atėjus lemiamai dienai kilo abejonės.

„Suveikė žmogiškieji faktoriai – klausiau savęs ar sugebėsiu, ar tikrai noriu? Bet kolegos, šeima ir artimieji labai palaikė, paskatino dalyvauti“, – pasakojo jau šešis metus Gargždų kultūros centre dirbanti Vaida Skuodienė.

Spėjusi padirbėti lietuvių kalbos mokytoja, socialine darbuotoja, vaikų bibliotekos ir logistikos darbuotoja, moteris galiausiai atsigręžė ten, kur visada norėjosi – į kultūros sritį.

„Baigusi vidurinę mokyklą norėjau rinktis kultūros ir režisūros studijas, bet tėvai neleido, sakė, kad „duonos iš to nevalgysi“, bet jie buvo neteisūs – aš labai mėgstu tai, ką darau, neįsivaizduoju savęs kitoje srityje“, – teigė V. Skuodienė.

Iš Šilutės rajono kilusi V. Skuodienė į Gargždus persikėlė prieš 14 metų.

„Važiavau į Gargždus nuo Vėžaičių pusės ir pamačiau miestą, sulipusį į kalną – aš jį iš karto įsimylėjau. Įkalbinau buvusį vyrą kraustytis čia ir po poros metų mes apsigyvename Gargžduose. Man čia gyvenantys žmonės atrodė tokie paprasti, patiko miesto atmosfera, istorija. Mano krikšto mama Gargžduose rado meilę, bet likimas lėmė, kad ne ji liko čia gyventi, o aš atvykau – atvijo gamtos grožis“, – prisiminimais dalinosi pašnekovė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 99 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,