Mano GargždaiKlaipėdos regionas formuos plėtros strategiją 2030 m.

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030 m. – pradedamas pusmetį truksiantis sektorių plėtros studijos rengimo procesas, kuris suformuos integralią Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją, aiškiai įvardins jų plėtros kryptis ir vietą regiono ekonominio augimo kontekste.

 

Turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros studijos rengime dalyvauja visos Klaipėdos regiono savivaldybės – Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonų ir Neringos. Taip pat procese dalyvauti bus kviečiami ir tikslinių asocijuotų struktūrų, švietimo įstaigų, verslo sektoriaus ir vietos bendruomenių atstovai. Studijos rengimo laikotarpiu planuojama organizuoti darbinius susitikimus bei kūrybines sesijas, kurių tikslas – konstruktyvios diskusijos ir dialogo pagalba, identifikuoti potencialias sektorių specializacijos kryptis, išgirsti visų poziciją ir nuomonę apie galimą sektorių plėtrą. Taip pat studija turi pateikti siūlymus dėl Klaipėdos regiono savivaldybių turimų resursų ir potencialo apjungimo bei plėtros modelio.

„Prie studijos rengimo savo lėšomis ir resursais prisideda visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės, tačiau norime, kad studijos formuojama vizija ir tikslai atspindėtų ir kitų turizmo ir žemės ūkio sektorių suinteresuotų grupių lūkesčius. Siekiame tvarios ir ilgalaikės plėtros, kuri vestų link pridėtinę vertę kuriančių sektorių, inovatyvių sprendimų kūrimo ir taikymo. Tam reikia aktyvaus regiono atstovų įsitraukimo, bendradarbiavimo ir sutarimo“, – apie studijos rengimo procesą kalbėjo asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies.

Studijos rengimo procesas susideda iš trijų etapų. Pirmajame bus analizuojama esama sektorių situacija, pristatomi gerieji užsienio regionų pavyzdžiai, vertinamas regiono sektorių konkurencingumas šalies ir tarptautiniame kontekste. Antrajame etape bus formuojama regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros vizija, identifikuojamos prioritetinės kryptys, prognozuojami galimi sektorių vystymosi scenarijai. Paskutiniajame etape regiono savivaldybėms bus pristatyta parengta visa turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros strategija.

Studiją rengs UAB „Civitta“, visą dokumento rengimo procesą koordinuos asociacija „Klaipėdos regionas“. Parengta studija regiono savivaldybių tvirtinimui bus pateikta š. m. gruodžio mėn.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 270 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,