Mano GargždaiŽaliosios europiečių atostogos grįžta į Palangą su šūkiu „Nebūk plastikas – išpakuok fantaziją“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 11 d. Palangoje jau dešimtus metus iš eilės Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje organizuoja Žaliąsias europiečių atostogas. Šiemetinio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į Baltijos jūros taršą plastiko šiukšlėmis, paskatinti mažinti vienkartinių plastiko gaminių naudojimą, plastiką perdirbti ir pakartotai naudoti.

 

Renginyje „Nebūk plastikas – išpakuok fantaziją“ centrinėje Palangos aikštėje (Vytauto g. 96A) visą dieną vyks pramoginės-edukacinės veiklos, bus pristatyta visuomenininko Giedriaus Bučo meninė instaliacija „Išpakuotas smėlis“. Poilsiautojai galės pasigaminti suvenyrų iš perdirbto plastiko ir stebėti, kaip antram gyvenimui prikeliamos senos riedlentės. Sutemus susirinkusiesiems gros „Biplanai“.

 

14 val. meninė akcija ir nuotraukų paroda „Išpakuotas smėlis“

Socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjo Giedriaus Bučo meninė instaliacija tikslas – atkreipti dėmesį į aplinkos taršą, paskatinti susimąstyti apie vertybes užgožiančią vartojimo kultūrą. „Ar esate ką nors pametę pajūrio smėlyje? Kaip greitai jame pradingsta auksinis auskaras ar sidabrinis žiedas, jų beveik neįmanoma surasti! O numestas šiaudelis, plastikinis puodelis? Smėlis juos išstumia į paviršių lyg sakydamas, kad tai nenatūralu, „nevirškinama“. Noriu atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokia užteršta mūsų aplinka. Dienos skuboje nesusimąstome net ką dedame į save, o ką jau kalbėti apie aplinką! Tai atsispindi ir mano nuotraukose“, – savo fotografijos darbų parodą „Išpakuotas smėlis“ pristato Giedrius Bučas.

 

16–20 val. pramoginės-edukacinės veiklos, viktorinos, smagios užduotys, prizai

Nuo 16 val. centrinėje kurorto aikštėje duris atvers plastiko rūšiavimo ir perdirbimo vagonėlis su ekspozicija „Plastiko kelias – nuo išmestos pakuotės iki naujo gaminio“. Idėjos autorius Naglis Ausmanas poilsiautojams aiškins apie panaudoto plastiko tolimesnį kelią, bus galima pasigaminti raktų pakabuką, svaidomąją lėkštę ar smėlio žaislą. Šiai edukacinei veiklai verslo partneriai „Plastena“ parūpins net 300 kg jau surinkto plastiko. „Turistiniame namelyje ant ratų bus sumontuoti du pagrindiniai plastiko perdirbimo įrenginiai. Smulkintuvas plastiką susmulkina į nago dydžio gabalėlius. Liejimo mašinoje plastikas išlydomas 200–300 laipsnių temperatūroje ir liejamas į formas – raktų pakabuko, svaidomosios lėkštės ar smėlio žaislo“, – pasakoja Naglis Ausmanas. Visą šį plastiko atliekų perdirbimo procesą poilsiautojai galės pamatyti savo akimis. Suvenyrų bus galima pasigaminti ne tik iš plastiko, bet ir iš medžio.

Į Palangos centrinę aikštę savo dirbtuves dienai perkels ir Simas Sonkinas, riedlenčių sporto entuziastus ir senų riedlenčių perdirbimo dirbtuvių „Commune DIY“ įkūrėjas. Simas mokys, kaip panaudoti jau nebetinkamą važinėtis riedlentę, pademonstruos, kaip iš riedlentės galima pagaminti ne tik raktų pakabuką, bet net automobilio vairą. Renginio erdvėje veiksiančioje vienadienėje riedlenčių mokykloje „Core Outside“ profesionalūs riedlentininkai dalysis patirtimi su norinčiais aktyviau leisti laiką su riedlente.

 

21 val. „Biplan“ gyvo garso koncertas

Renginį Žaliosios europiečių atostogos organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Renginio partneriai: Palangos miesto savivaldybė, Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Visi renginiai nemokami.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 395 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,