Mano GargždaiRugsėjo 28-ji – Pasaulinė pasiutligės diena

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Kasmet rugsėjo 28 dieną minima Pasaulinė pasiutligės diena. Tai – pasaulinio masto akcija, kurios tikslas – plačiau informuoti visuomenę apie pasiutligės grėsmę ir kovos su ja priemones. 2018 m. šios dienos devizas: „Pasiutligė. Pasidalink žinute, išsaugok gyvenimą“.

 

Jis pabrėžia švietimo ir informuotumo svarbą siekiant užkirsti kelią šiai pavojingai žmonėms ir gyvūnams ligai. Pasiutligės diena – tai galimybė susivienyti bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir valstybės įstaigų pajėgas kovojant su liga, dalintis patirtimi ir pasiekimais įgyvendinant prevencijos priemones.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pastangomis, vykdant pasiutligės stebėsenos ir laukinių gyvūnų vakcinacijos programas, pasiutligės atvejų naminiams gyvūnams Lietuvoje nenustatyta nuo 2013 metų. Laukiniams gyvūnams (lapei ir usūriniam šuniui) liga buvo diagnozuota 2015 m. Ignalinos rajone, šiais metais – nugaišusiai lapei, rastai Šalčininkų rajone. Visi pastaraisiais metais pasiutligės atvejai užfiksuoti pasienyje su Baltarusija.

„Siekiame, kad Lietuva taptų šalimi, kurioje nėra pasiutligės, todėl pagal pasiutligės stebėsenos programą kasmet ištiriama apie 600 gyvūnų (šunų, kačių, lapių, usūrinių šunų) mėginių. Be to, nuo 2006 m. VMVT vykdo oralinę laukinių gyvūnų vakcinaciją – pavasarį ir rudenį iš lėktuvų mėtomi jaukai su vakcina. Anksčiau šie jaukai buvo mėtomi visoje šalies teritorijoje, pastaraisiais metais akcija vykdoma tik buferiniuose pasienio ruožuose, 50 km atstumu nuo kaimyninių valstybių sienų. Vadovaudamiesi mūsų patirtimi, padedame kolegoms Baltarusijoje organizuoti efektyvesnę laukinių gyvūnų vakcinacijos programą, ypač Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. Anksčiau tokios programos kaimyninėje valstybėje buvo vykdomos nereguliariai, todėl Lietuva jau antrą kartą prarado galimybę gauti šalies, kurioje nėra pasiutligės, statusą. 2015 m. du užsikrėtę gyvūnai buvo rasti vos 300 m, šiemet rasta lapė – už 900 m nuo sienos su Baltarusija“, – komentuoja VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Šiais metais Lietuvoje rudeninės laukinių gyvūnų vakcinacijos pradžia sutampa su Pasauline pasiutligės diena. Rugsėjo 29 d. vakcinos bus pradėtos mėtyti pasienyje su Baltarusija, Latvija ir Lenkija. Nuo šių metų vakcinacija nebus vykdoma Kaliningrado srities pasienyje, nes pastaruosius trejus metus šioje srityje nebuvo užregistruotas nė vienas pasiutligės atvejis.

Jaukai su oraline vakcina nepavojingi žmonių ir gyvūnų augintinių sveikatai, tačiau radus nerekomenduojama jų liesti ar rinkti, o apie tai reikia pranešti teritorinei VMVT.

VMVT primena, kad norint apsaugoti savo augintinius nuo šios pavojingos ligos, visi šunų, kačių, šeškų šeimininkai privalo reguliariai skiepyti savo augintinius. Paslaugą suteikęs veterinarijos gydytojas vakcinavimo datą ir galiojimo laiką turi įrašyti skiepų pažymėjime arba gyvūno augintinio pase.

Pasaulinės pasiutligės dienos proga, VMVT įvairiuose Lietuvos rajonuose ir miestuose organizuoja nemokamą naminių gyvūnų augintinių vakcinaciją nuo pasiutligės. Daugiau informacijos galima rasti: vakcinacija 2018 m.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 216 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,