Mano GargždaiKlaipėdos kriminalistų pričiuptiems sąvadautojams teismas skyrė bausmes

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus 2018 m. liepos mėn. teismui perduotoje baudžiamojoje byloje dėl organizavimo ir vadovavimo prostitucijai bei neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis.

 

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti 1992 metais gimęs klaipėdietis ir jo bendraamžė sutuoktinė.

Ikiteisminį tyrimą dėl su prekyba žmonėmis susijusių nusikaltimų KPONTV pareigūnai pradėjo dar 2017 m. pavasarį. Teisėsaugininkai nustatė, kad elektroninėje erdvėje pagausėjo atlygintinų seksualinių paslaugų ir „darbo“ prostitutėms skelbimų. Papildomos informacijos tyrėjams suteikė ir kiti uostamiesčio policijos padaliniai, kurių specialistai buvo nustatę atitinkamus prostitucijos faktus.

Atlikus didelės apimties kompleksinius tyrimo veiksmus buvo nustatytas išskirtinis sąvadautojų veiklos braižas, surinkti įkalčiai, leidę pradėti konkrečių asmenų baudžiamąjį persekiojimą.

Prostitutės „darbavosi“ Klaipėdoje ir Vilniuje – išnuomotuose butuose. Sąvadautojai surasdavo butus trumpalaikei nuomai interneto tinklalapiuose, ten pat publikuodavo skelbimus dėl „darbo“ merginoms ir seksualinių paslaugų. Norinčių užsidirbti ir atsipalaiduoti netrūko. Kaina už pusvalandį siekdavo pusšimtį, už valandą – 100 Eur. Pusė sumos atitekdavo sutuoktiniams.

Jie aprūpindavo prostitutes prezervatyvais, lubrikantais ir pan., organizuodavo atvykimą į butus, palaikė ryšį su klientais, nukreipdavo juos tam tikru metu ir tam tikrais adresais, vedė „buhalterinę“ apskaitą bei kt.

Gauta duomenų, kad sąvadautojai pelnėsi mažiausiai iš šešių asmenų prostitucijos. Be to, nustatyta, kad kaltinamasis neteisėtai disponavo dopingo medžiagomis, priskiriamomis anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, jas pardavė mažiausiai 10 asmenų, tarp jų – ir penkiolikmečiui.

Klaipėdos apylinkės teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu sąvadautojams paskirtos 2 metų bei 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės atitinkamai, kurių vykdymas atidėtas. Taip pat nuteistieji privalės sumokėti po 564 Eur kiekvienas į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 506 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,