Mano GargždaiSavivaldos rinkimai: Klaipėdos rajono mero posto sieks ir partijos, ir komitetai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Sigitas Karbauskas, Rasa Petrauskienė, Vaclovas Macijauskas, Ligita Liutikienė ir Vaclovas Dačkauskas. Klaipėdos r. sav. ir asmeninių archyvų nuotraukos. Sigitas Karbauskas, Rasa Petrauskienė, Vaclovas Macijauskas, Ligita Liutikienė ir Vaclovas Dačkauskas. Klaipėdos r. sav. ir asmeninių archyvų nuotraukos.

Kitų metų pavasarį vyksiantys merų rinkimai bus antrieji, kada patys gyventojai tiesiogiai išsirinks jiems atstovausiantį rajono vadovą. Naujoji tvarka numato, kad tiesiogiai išrinktas meras automatiškai taps ir tarybos nariu bei jos pirmininku. Tad iš kokių kandidatų galės rinktis Klaipėdos rajono gyventojai?

 

Bandys išlaikyti postą

Jau aišku, kad mero posto ir vėl bandys siekti dabartinis Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Rinkiminėje strategijoje jis vadovausis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos parengtomis programinėmis nuostatomis, kurias dar tikslins, atsižvelgiant į rajono rinkėjų lūkesčius.

„Stengsimės akcentuoti ką kartu su komanda planuojame nuveikti rajono žmonių labui. Sieksime, kad patrauklumas – čia gyventi ir auginti vaikus, dirbti mėgstamą ir gerai apmokamą darbą, turėti platų pasirinkimą turiningam laisvalaikiui ir poilsiui – per ateinančius ketverius metus ženkliai pagerėtų. Be abejo, turėsime ką pasakyti ir apie tai, kas pavyko ir ko nepavyko įgyvendinti per praėjusius ketverius metus“, – sakė V. Dačkauskas.

Už rūpinimąsi rajono žmonėmis, už atvirą ir stiprią savivaldą pasisakantis politikas teigia, kad spręs esmines rajono žmonių problemas, siūlant efektyvius ekonomiškai ir socialiai pagrįstus jų sprendimų kelius.

„Savivaldybių tarybų rinkimai yra labai svarbūs demokratijos įtvirtinimui. Demokratijos negrįžtamas įtvirtinimas – tai kuo platesnis gyventojų įtraukimas į sprendimų priėmimą. Pasitikėkime ir tikėkime, kad nuo mūsų visų priklauso gyvenimo kokybė tiek Savivaldybėje, tiek visoje šalyje – todėl turime visi kartu prisiimti atsakomybę už tai“, – kalbėjo rajono vadovas.

 

Kandidatų sąraše – ir 2 moterys

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė į merus – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė. Dvylikos metų darbo patirtį savivaldoje turinti politikė atkreipė dėmesį į tai, kad visa Socialdemokratų partija, tiek nacionaliniu lygmeniu, tiek skyriuose buria naujas komandas, atsinaujina, ir yra nusiteikusi kalbėti žmonių vardu.

„Esame pasiruošę dirbti atsakingai, demokratiškai, atvirai ir skaidriai. Pagrindinis akcentas – bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis, su visomis bendruomenėmis, įtraukti jas į sprendimų svarstymą. Nes tik patys žmonės geriausiai žino, ko jiems reikia. Labai svarbi politinė galia ir valia, bet visi darbai turi būti derinami su bendruomenėmis. Man labai svarbu atkurti visuomenės pasitikėjimą“, – sakė L. Liutikienė.

Gerai žinanti, kaip yra priimami tarybos sprendimai, kaip skirstomos į biudžetą surinktos lėšos, politikė pabrėžia, kad ne ką mažiau svarbu ne tik tas lėšas surinkti, bet ir racionaliai bei teisingai jas paskirstyti.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kovoti dėl Klaipėdos r. savivaldybės mero posto deleguoja Tarybos narę Rasą Petrauskienę.

„Iš pokalbių Gargžduose, Slengiuose, Priekulėje ir kitur matau – ir mūsų rajone žmonės nori pokyčių. Juk rajono valdžia iki šiol sukasi, kaip ta voverė narvelyje – veiksmo yra, bet pažangos – nulis. Vieną „patyrusį“ veikėją keičia kitas“, – sakė Tarybos narė, žadanti pokyčių bangą.

Politikė nemano, kad rinkėjams labiausiai rūpi praeities nuopelnai: „Rinkimų programoje akcentuoju efektyviai naudojamas biudžeto lėšas, gyventojų prioritetų paisymą, modernią ir skaidrią švietimo sistemą, efektyvų kultūros įstaigų darbą, greitą socialinę pagalbą ir sveiką aplinką, kuri aktuali mums, apsuptiems pramonės. Visgi, rinkimai yra egzaminas. Visus ketverius metus aktyviai dirbau, taigi esu pasiruošusi. Per rinkimus kalbėsime apie tai, ką kalbėjome visą laiką: merui reikia daugiau ambicijų, daugiau drąsos pakelti galvą ir matyti horizontą. Reikia žiūrėti į ateitį.“

Pasak jos, rajone yra pakankamai resursų, kad per kelis metus būtų galima sukurti kone geriausias gyvenimui sąlygas šalyje, tad politikė kviečia ir kitas rajono politines jėgas ruoštis rinkimams pagaliau galvojant apie ateitį.

„Esu konservatorė, šiek tiek idealistė. Nesitepanti rankų valdžios dalybose ir ambicingų vyrų tarpusavio dvikovose. Gyvenime laikausi principo – kritikuok ne žmogų, o jo poziciją. Taip pat ir žmonės, tikiu, balsuos už mus dėl mūsų pozicijos ir siūlomų žingsnių pirmyn“, – sakė R. Petrauskienė.

 

Dėl rinkimų – naujas komitetas

Mero posto sieks ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Praėjusią savaitę įsteigtas visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“. Rinkimų komitetą įsteigė 64 Klaipėdos rajono gyventojai. Steigiamojo susirinkimo metu vienbalsiai nutarta dalyvauti 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose, o kandidatu į merus kelti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi dirbantį S. Karbauską.

„Kuriam kartu“ kviečia vienytis ir kartu dirbti bei veikti tam, kad bendruomenė, kurioje gyvename, klestėtų, keistųsi, savivaldoje galėtų dalyvauti kuo daugiau žmonių, kurių bendru sutarimu būtų kuriami reikšmingi pokyčiai Klaipėdos rajone.

Pasak S. Karbausko, rinkimų komiteto siekis – atvira, bendrų sprendimų su bendruomene siekianti savivalda, parama socialiai pažeidžiamiems piliečiams, išsilavinusi, kultūringa, sveika ir pažangi visuomenė, darni rajono teritorijų ir infrastruktūros plėtra, palanki aplinka verslui, turizmui ir žemės ūkiui.

„Jeigu norime kažką keisti, darykite tai patys. Nelaukime, kol kažkas kitas nubalsuos, patys darykime sprendimus“, – portalui „Mano Gargždai“ kalbėjo politikas.

 

„Bendrai“ vienys visus rajono gyventojus

Jau įkurtas, ir greitu laiku bus užregistruotas ir dar vienas visuomeninis rinkimų komitetas „Bendrai“. Jo atstovas, Savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas sakė, kad greičiausiai jis ir bus šio komiteto kandidatas mero rinkimams.

Kalbėdamas apie esmines rinkimines idėjas, V. Macijauskas buvo atviras: „Labai sudėtinga žmonėms pažadėti išasfaltuoti visus kelius ar gatves, ir pan. Galiu tik patikinti, kad su žmonėmis bus kalbamasi, jų klausomasi ir bendrai rasime problemų sprendimus. Valdžia ir turi būti renkama tam, kad girdėtų žmones, būtų dirbama išvien.“

 

Kiti kandidatai – dar paslaptyje

Savo kandidatų į merus kol kas neatskleidžia Žemaičių partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Liberalų sąjūdis. Visos šios politinės jėgos dar laukia visuotinių Klaipėdos r. skyrių narių susirinkimų, kurių metu balsuos už pateiktas kandidatūras ir tokiu būdu išrinks savo atstovus.

Neoficialiomis žiniomis, Žemaičių partijai gali atstovauti advokatas Raimondas Simonavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – buvęs Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Liberalų sąjūdžiui – vienas iš dviejų Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių: Audronė Balnionienė arba Aivaras Vasylius.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 231 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,