Mano GargždaiPerspėjimas žvejams: ledas slepia pavojų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, šiuo metu dauguma šalies ežerų jau yra užšalę, ledo storis siekia 8–10 cm, bet toks jis yra tik sekliuose, iki 20 metrų gylio vandens telkiniuose. Gilesniuose nei 20 metrų ežeruose ledo danga plonesnė, o didieji ežerai (Tauragnas, Dusia, Metelys ir kt.) dar neužšalę.

 

Ragina elgtis atsargiai

Tačiau net ir ten, kur ledas storesnis nei 7 cm, reikia būti atsargiems, nes, esant neigiamai oro temperatūrai, jis gali trūkinėti.

Nustatyta, kad dėl atšalimo plėsdamasis 1 km pločio ledo laukas išsiplečia 40 cm, todėl jo dangoje atsiranda daugybė įtrūkių. Ledui trūkinėjant gali susidaryti nedideli ploteliai, iš visų pusių apsupti šviežių, dar neužšalusių įtrūkių. Jie, kaip ir ledo lytys, neatlaikytų žmogaus svorio, todėl, kol ledas plonas, reikėtų būti itin atsargiems.

 

Nesėkminga žvejyba ant pirmojo ledo

Ketvirtadienio rytą Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, iš anksto turėdami informacijos apie ant vandens telkinio ledo, esančio Klaipėdos rajone, pastatytus žvejybos įrankius, sulaikė asmenį, žvejojusį su daugiau mėgėjų žvejybos įrankių negu yra leistina pagal numatytus reikalavimus.

Sulaikytas asmuo žvejojo su 10 mėgėjų žvejybos įrankių (2 skrituliais ir 8 palaidynėmis). Leidžiamas įrankių kiekis – 4 vienetai. Tai reiškia, kad pažeidėjas viršijo įrankių skaičių daugiau nei 2 kartus, o tai laikoma šiurkščiu mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimu.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Be to, jam teks atlyginti 290 eurų žalą žuvų ištekliams už neteisėtos žvejybos metu sugautas dvi lydekas. Už šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus per paskutiniuosius 2 metus šis asmuo yra baudžiamas 7 kartą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 176 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,