Logo
 Spausdinti šį puslapį

Gargždiškiai laukė Vasario 16-osios minėjimo ir... nesulaukė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Sekmadienį vykusi pilietinė akcija nesudomino nei gargždiškių, nei valdžios atstovų. S. Gulbino nuotr. Sekmadienį vykusi pilietinė akcija nesudomino nei gargždiškių, nei valdžios atstovų. S. Gulbino nuotr.

Šį savaitgalį visi rajono miesteliai ūžė nuo renginių gausos Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Tačiau ne visus juos gyventojai įvertino teigiamai. Gargžduose sekmadienį vykusio renginio gargždiškiai visai nesuprato – nei kada jis prasidėjo, nei kada baigėsi.

 

Vasario 16-oji Gargžduose buvo pradėta švęsti jau šeštadienį. Tądien Gargždų kultūros centre buvo galima pamatyti „Atviro rato“ spektaklį „Lietaus žemė“.

Sekmadienį Gargždų miesto aikštėse buvo organizuojama pilietinė akcija: Lietuva – „Lietaus žemė“.

Tačiau po miestą laksčiusius ir praeiviams gėles dovanojusius mimus gargždiškiai įvertino dviprasmiškai. Negausiai susirinkę žmonės šnibždėjosi nesuprantantys, ar čia – jau visas renginys. Kiti pasigedo valdžios atstovų sveikinimų.

Tiesa, pastarieji šventėje taip pat dalyvavo vangiai – ji sudomino Klaipėdos rajono savivaldybės merą Vaclovą Dačkauską, kelis Tarybos narius.

Akcijoje dalyvavęs Tarybos narys Algirdas Liaudanskis tvirtino, kad žmonės nelabai suprato, kam buvo dalinamos gėlės ir ant automobilių langų barstomi žiedlapiai.

„Tokiai dienai reikėjo minėjimo. Renginiai vyko Veiviržėnuose, Agluonėnuose ir kitur. Veiviržėnuose jaunimas apskritai puikų renginį surengė ir himną sugiedojo. Reikėjo ir čia kažko iškilmingesnio“, – teigė A. Liaudanskis.

Kiti Tarybos nariai Vasario 16-ąją minėjo savaip. Jonas Dromantas teigė tądien buvęs Vilniuje, dalyvavęs koncertuose ir panašiai.

Paklaustas, ar dalyvavo Valstybės atkūrimo dienos renginiuose, Kęstutis Cirtautas sakė, kad tam sutrukdė asmeniniai reikalai.

„Rūpinausi šeima. Kartais gyvenimas pats viską sudėlioja“, – kalbėjo K. Cirtautas ir pridūrė, jog Valstybės dieną reikia minėti kasdien.

Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė sutiko, kad pilietinė akcija pavyko ne taip, kaip tikėtasi.

„Sirgo režisierė, be to, mano komanda yra nauja. Nepavyko akcijos surengti taip, kaip tikėjomės. Gal negerai, kad pasirinkome daug aikščių. Galvojome pasirinkti vieną, tačiau afišos jau buvo atspausdintos. Iš klaidų mokomės“, – prisipažino B. Oželienė.

Direktorė tvirtino, kad dėl nesėkmės yra skaudu bei kad kitą kartą šventė bus organizuojama kitaip.

„Gal čia yra ir mano kaltės. Su darbuotojais viską aptarsime, diskutuosime. Norėjome, kad ir spektaklis vyktų sekmadienį, tačiau pasirodęs kolektyvas negalėjo tądien atvykti. Kita vertus, manėme, kad gal spektaklis šeštadienį sudomins daugiau jaunimo, nes ne daug jų sekmadienio rytais eina į Mišias. Tačiau negaliu pasakyti, kad tai pasiteisino – publika buvo brandi“, – kalbėjo B. Oželienė.

 

Vasario 16-ąją vykusios pilietinės akcijos akimirkos Stasio Gulbino nuotraukų galerijoje:

Paveikslėlių galerija

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,