Mano GargždaiGydomosios kosmetikos ir masažo paslaugas gali teikti ne bet kas ir ne bet kur

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Grožio, sveikatinimo paslaugų rinka Lietuvoje – viena iš sparčiausiai augančių per pastarąjį dešimtmetį. Didėjant konkurencijai, paslaugų kainos tampa patrauklesnės ir prieinamos didesnei daliai vartotojų, kurie aktyviau viliojami reklaminiais pažadais injekcijomis susigrąžinti jaunystę, o gydomaisiais masažais – atgauti puikią savijautą. Į tokias reklamas dėmesį atkreipė ir Konkurencijos tarybos ekspertai.

 

Reklamose, kurias vertino Konkurencijos taryba, vartotojams siūloma rinktis mezoterapiją, botulino toksino, hialuroninės rūgšties injekcijas, vadinamas „grožio injekcijomis“, taip pat nugaros skausmus ar kitus nemalonius simptomus malšinančius gydomuosius masažus.

Vykdydami gydomosios kosmetikos paslaugų ir masažų reklamų stebėseną, Konkurencijos tarybos ekspertai atliko ir minėtų paslaugų teisinio reglamentavimo analizę: išnagrinėjo teisės aktus ir kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (VASPVT) prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Nustatyta, kad gydomosios kosmetikos paslaugos gali būti atliekamos tik licencijuotose asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir minėtas paslaugas gali teikti tik medicinos praktikos licencijas turintys gydytojai dermatovenerologai, mezoterapiją – taip pat ir plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai.

Masažas, kaip nurodė VASPVT, taip pat yra asmens sveikatos priežiūros paslauga, kurią gali teikti tik kvalifikuoti specialistai, įgiję atitinkamą išsilavinimą ir turintys leidimą verstis šia veikla.

Konkurencijos tarybos ekspertai, patikrinę 16 ūkio subjektų, skelbiančių apie gydomosios kosmetikos ir gydomųjų masažų paslaugas, reklamas, siekė išsiaiškinti, ar tiek įstaigos, tiek jose dirbantys ir paslaugas atliekantys specialistai turi būtinus leidimus (licencijas, spaudus). 10 iš jų reklamavo teikiamas „grožio injekcijų“ paslaugas, 2 – masažo, o dar 4 – siūlė tiek gydomosios kosmetikos, tiek gydomojo masažo paslaugas. Paaiškėjo, kad visos tikrintos bendrovės ir jose dirbantys specialistai turėjo atitinkamus leidimus (licencijas, spaudus), būtinus asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, todėl jų skelbta reklama neklaidino vartotojų.

Vis dėlto Konkurencijos tarybos ekspertai rekomenduoja vartotojams, nusprendusiems pasinaudoti „grožio injekcijomis“ ir masažu, pasitikrinti, ar pasirinkta įstaiga bei specialistai minėtas paslaugas teikia teisėtai, nes nekvalifikuotų asmenų padarytos klaidos gali negrįžtamai pakenkti kliento išvaizdai ar savijautai. Sveikatos priežiūros specialistų bei Įstaigų asmens sveikatos priežiūros licencijų sąrašus galima rasti VASPVT svetainėje.

Konkurencijos taryba stebėsenas vykdo siekdama prevencinių tikslų – informuoti reklamos skleidėjus apie teisinį reglamentavimą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 189 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,