Mano GargždaiDoviluose – nekasdienis gamtos mylėtojų sambūris (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Sandros Vaičienės nuotr. Sandros Vaičienės nuotr.

Jau antrą kartą Dovilų mokykloje vyko nekasdienis sambūris – Gyvų sėklų šventė. Į renginį, kaip ir pernai, suvažiavo daug lektorių iš visos Lietuvos, Baltarusijos, susiėjo klausytojų, gamtos puoselėtojų ir sėklų turėtojų.

 

Sėklų šventės iniciatoriai – Algirdas Švanys ir Marius Krikščiūnas – sukvietė visus geros valios žmones, mylinčius Žemę, gamtą ir gimtinę, kvietė dalytis patirtimi, sėklomis ir augalais. Susibūrime netrūko išsamių žinių ir patirčių apie medelių sodinimą, senąsias sodo ir daržo augalų veisles, apie invazines, nemūsiškas rūšis, medelynų, daržo steigimą, apie naujoviškus ir senoviškus ūkininkavimus.

Net dvi dienas paskaitos buvo skaitomos – pranešimą apie sėklų mainus skaitė Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovai, kalbėjo dr. Bronislovas Gelvanauskas, profesorius Antanas Svirskis, dr. Rasa Karklelienė, vaistininkas, žolininkas, tibetologas Virgilijus Skirkevičius, profesorius Algimantas Olšauskas ir daug kitų natūralaus gyvenimo būdo mylėtojų, augalininkystės specialistų. Štai Edita Nurmi įdomiai pasakojo apie žolelių naudojimą vikingų amžiaus patiekaluose, Olegas Titorenka pristatė savo gyvenimo būdą, Natalija Ščiupakova pasakojo apie miško sodus, želdininkystę, o Oksana Mickevič, graži ir jaunatviška viešnia iš Baltarusijos, pabėrė įdomių receptų, kaip pasigaminti beržo sulos girą, smulkiai papasakojo apie anyžinių lofantų ir rasakilų naudingąsias savybes. Ir dar daug įvairiausių žinių sužinojome!

O į paskaitų tarpelius gamtos entuziastai, renginio lankytojai smagiai šoko, ratelius suko, gerą mankštą darė, vienas kitam laimės ir sveikatos linkėjo, paskui sėklomis mainėsi, siūlė natūralių muilų, vaistažolių, aliejų, knygų ir kitų savo rankomis sukurtų įvairiausių produktų, padedančių gerinti sveikatą, o pietums ir vakarienei katilus sriubos virė, duona, užtepais, arbata ir net dilgėlių sėklų pyragais vaišinosi ir smagiai bendravo.

Susitiksime būtinai ir kitąmet – pavasarį vėl kviesime, bursimės, patirtimi dalysimės, sėklas rūšiuosimės, sodus sodinsime, kursime darnią aplinką, sveiką kūną ir sielą, augsime ir didėsime.

 

Sandros Vaičienės ir Lino Bružo nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 141 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,