Mano GargždaiSavivaldybės vadovai pristatė ataskaitas: merui dėkota, Direktorius – kritikuotas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
V. Dačkauskas ir S. Karbauskas. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. V. Dačkauskas ir S. Karbauskas. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį vyko paskutinis kadenciją baigiančios Klaipėdos rajono tarybos posėdis. Vieni Tarybos nariai neslėpė geros nuotaikos, kiti buvo kiek santūresni, tačiau į posėdį susirinko beveik visi, 26 nariai, išvykęs buvo ir nedalyvavo tik Jonas Dromantas. Svarstyti 39 klausimai ir susipažinta su 5 informacijomis. Paskutinį kartą šioje kadencijoje prieš Tarybą kaip rajono vadovas stojo meras Vaclovas Dačkauskas bei Administracijai nebevadovausiantis direktorius Sigitas Karbauskas. Jie pristatė savo veiklos ataskaitas.

 

Daug klausimų nesulaukė

V. Dačkauskas posėdžio pirmininkavimą pavedė vicemerei Violetai Riaukienei, o pats stojo į tribūną prieš Tarybos narius. Meras perskaitė per praėjusius metus nuveiktus darbus, įvardijo svarbiausius skaičius. Anot V. Dačkausko, per ketvirtus 8-ojo šaukimo kadencijos metus įvyko 11 Tarybos posėdžių ir 3 neeiliniai. Per 2018 metus Tarybai svarstyti buvo pateikti 545 sprendimų projektai ir 57 informacijos. Taryba, pirmininkaujant merui, priėmė 527 sprendimus.

„Darnaus darbo dėka Klaipėdos rajono savivaldybė išliko pirmaujančiųjų gretose pagal įvairius rodiklius, reitingus. Dėkoju visiems, kurie darbais ir idėjomis prisidėjo prie Savivaldybės tarybos darbo, Klaipėdos rajono augimo ir klestėjimo. Dėkoju opozicijai už konstruktyvią kritiką, Klaipėdos rajono gyventojams svarbių sprendimų palaikymą. Viliuosi, kad devintojo šaukimo Klaipėdos rajono savivaldybės taryba tęs pradėtus darbus ir ves augantį rajoną pirmyn“, – pristatęs nuveiktus darbus dėkojo V. Dačkauskas.

Po pristatymo, Tarybos nariai V. Dačkauskui uždavė klausimus. Tiesa, šįkart jų daug nesulaukta.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas paprašė įvadinti tris darbus, kuriais meras didžiuojasi, bei 3, kurių padaryti nepavyko.

V. Dačkauskas kaip geruosius darbus įvardijo daugiafunkcio sporto centro techninio projekto parengimą bei gautą leidimą jo įgyvendinimui. Meras džiaugėsi, kad pavyko sutvarkyti ir rekonstruoti Girkalių kultūros namus bei modernizuoti Veiviržėnų kultūros centro Žadeikių pastatą, kuriame įsikūrė biblioteka ir bendruomenė.

„Praėjusiais metais norėjome užbaigti 176 gyvenamųjų namų kvartalo projektą, tačiau dėl lėšų stygiaus to padaryti nepavyko. Taip pat ketinome pradėti Pušų gatvės rekonstrukciją, bet ji užsitęsė dėl projekto korektūros. Ir vienas iš svarbiausių darbų, kurį norėjome pradėti – tai Gargždų kultūros centro renovacija. Dėl įvairių kliūčių projektas dar nėra baigtas. Tikimės, kad per vasarą, rudeniop, rangos darbų konkursas įvyks ir Kultūros centrą galėsime pradėti renovuoti“, – neįvykdytus darbus vardijo meras.

 

Posėdyje Taryba svarstė, ar pritarti V. Dačkausko ir S. Karbausko ataskaitoms. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

 

Opozicija ne kritikavo, o padėkojo

Algirdas Liaudanskis mero teiravosi, kaip jam sekėsi Tarybą, tiek valdančiuosius, tiek opoziciją, telkti bendram darbui.

„Visi tarybos nariai galėjo išreikšti savo nuomonę ir pateikti siūlymus tiek Tarybos, tiek Komitetų posėdžių metu, tiek asmeniškai merui“, – atsakė V. Dačkauskas.

Konservatorius Česlovas Tarvydas teiravosi, kodėl nebuvo įvykdytas nutarimas dėl Gargždų krašto muziejaus pastato pirkimo. Anot V. Dačkausko, šio darbo nepavyko įvykdyti dėl lėšų trūkumo.

„Aš buvau vienas iš tų, kur visus keturis metus labiausiai kritikavau visus sprendimus, veiksmus, bet mano nuomone, yra laikas kritikuoti ir yra laikas padėkoti. Ačiū, jums, mere, už darbą“, – paskutinis pasisakė opozicijos atstovas Aivaras Vasylius.

V. Dačkausko ataskaita buvo palydėta plojimais, o jai pritarė visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.

Kiek daugiau klausimų bei prikaištų dėl ataskaitos sulaukė Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Kaip visuomet emocingai kalbėjęs S. Karbauskas sakė, jog padėkoti turėtų visiems, o pirmiausia – Administracijos darbuotojams.

„Esu tarsi krikštatėvis, kuomet 2011 metais penkeriems mėnesiams tapau meru, visi labai išsigando. Galvojo, jog ateisiu, išdraskysiu, išmėtysiu, tačiau to neįvyko. Ir labiausiai mane sujaudino tai, kad praėjusiame Savivaldybės administracijos profsąjungos susirinkime darbuotojai man plojo atsistoję. Ačiū, jums“, – dėkojo S. Karbauskas.

Administracijos direktorius pažymėjo, jog nepaisant visko, ne visus darbus pavyko įgyvendinti. Anot jo, buvo stengiamasi darbuotojus suburti į darnią komandą, tačiau iki galo pasiekti bendruomeniškumo nepavyko.

 

Darbą baigė 8-ojo šaukimo Klaipėdos rajono savivaldybės taryba. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

 

Nesijaučia gavęs mato

Pasak A. Liaudanskio, dalis Savivaldybės biudžeto lėšų liko neįsisavinta.

„Ar jaučiate asmeninę atsakomybę už nepadarytus darbus?“, – klausė Tarybos narys.

S. Karbauskas teigė, jog niekuomet nesikratė atsakomybės: „Šiemet neįsisavinti liko apie 400 tūkst. eurų. Manau, kad jų būtų likę daug daugiau, jeigu būtume viską darę taip, kaip reikia – „buhalteriškai“. Šiandien supratau, kad svarbiausia yra planavimas, tačiau tai dar mūsų pati silpniausia grandis. Žinoma, atsakomybę už nepanaudotas lėšas prisiimu, esu kaltas“.

„Direktoriau, save vadindavote šachmatininku. Už klaidas šachmatininkas gauna matą“, – neatlyžo A. Liaudanskis.

„Aš asmeniškai nesijaučiu nieko pralaimėjęs ir gavęs matą. O dėl mero rinkimų, visada sakau – nekeikite rinkėjų. Visuomenė pasirinko tuos, ką reikėjo. Algirdai, tu gavai didesnį matą, tavęs neišrinko į Tarybą“, – atšovė S. Karbauskas.

N. Galvanauskas domėjosi Administracijos darbuotojų etatų didinimu.

„Tikrai niekada nebuvau už darbuotojų skaičiaus didinimą ir svarstyti tokio klausimo Tarybai neteikiau“, – sakė S. Karbauskas.

Iš Č. Tarvydo buvo sulauktas tas pats klausimas dėl Gargždų krašto muziejaus, o Vaclovas Macijauskas siūlė Administracijos direktoriaus ataskaitai nepritarti.

„Aš taip aštriai nereaguočiau, bet norėčiau Direktoriui padėkoti už puikų literatūrinį ataskaitos pristatymą. Noriu nuoširdžiai padėkoti už darbus, kuriuos jam pavyko padaryti ir už tuos, ačiū Dievui, kurių nepavyko. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad mes turėjome pirmąjį ir vienintelį Direktorių, kuris į bet kurį techninį klausimą gebėdavo atsakyti penkiolikos minučių ilgio literatūrine šnekta“, – replikavo Audronė Balnionienė.

Už Administracijos direktoriaus ataskaitą balsavo 16 Tarybos narių, du jai nepritarė, o šeši susilaikė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 155 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,