Mano GargždaiKlaipėdos rajone užfiksuoti 2 tymų atvejai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras praneša, kad naujausiais užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Klaipėdos rajone užfiksuoti 2 tymų atvejai.

 

Dėl ligos gydymo ir artimųjų sveikatos būklės stebėjimo, galimybės lankyti ugdymo įstaigas, sprendžia šeimos gydytojas. Informaciją apie tymų valdymą teikia ir gyventojus konsultuoja Visuomenės sveikatos centras.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamentas, atsižvelgdamas į kiekvieną dieną vis didėjantį tymų atvejų skaičių, primena, kad NVSC specialistai vos tik gavę informaciją apie įtariamą susirgimą tymais, aiškinasi visus sąlytį turėjusius asmenis ir nukreipia juos skiepytis. Sąlytį turėjusių asmenų skiepijimas organizuojamas vos tik įtarus tymus, nelaukiant diagnozės patvirtinimo, kadangi paskiepyti būtina per 72 val. po turėto kontakto.

Primename, kad tuo atveju, jei asmuo žino, kad turėjo sąlytį, tačiau negavo informacijos iš NVSC, darbo metu jam rekomenduojama kreiptis žemiau nurodytais kontaktiniais numeriais. Šiais numeriais taip pat gali kreiptis asmens sveikatos priežiūros įstaigos, jei į juos kreipiasi asmuo, teigdamas, kad turėjo sąlytį su įtariamu tymų atveju.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet tymais Lietuvoje susirgo 442 žmonės. Daugiausia susirgimų tymais (226 atvejų) registruota Kauno mieste, 61 atvejis – Kauno rajone ir 62 atvejai – Vilniaus mieste. Pagal amžių jauniausias, susirgęs tymais – 5 mėnesių kūdikis, vyriausias – 78 metų asmuo. Daugumos suaugusiųjų tymais skiepijimo būklė nežinoma, o dauguma vaikų – neskiepyti.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienos iki ir 4 dienos po išbėrimo. Asmenys, paskiepyti nuo tymų, kitų asmenų negali užkrėsti.

Ilgalaikis imunitetas nuo tymų susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, epideminio parotito, raudonukės (MMR) vakcinos dozių.

Kas gali skiepytis tymų vakcina „Priorix“ PSDF biudžeto lėšomis:

Vaikai, kurie nebuvo paskiepyti dėl tam tikrų priežasčių pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Kontaktiniai asmenys, kurie buvo sąlytyje su sergančiuoju tymais, skiepijami viena „Priorix“ vakcinos doze.

Kontaktinių asmenų sąrašą sudaro visuomenės sveikatos specialistas, gavęs pranešimą apie tymų ligos atvejo įtarimą.

Asmuo, žinantis, kad buvo kontakte su sergančiuoju ir dėl tam tikrų priežasčių neįtrauktas į kontaktinių asmenų sąrašą, gali kreiptis į teritorinį visuomenės sveikatos departamentą.

Savo arba darbdavio lėšomis turėtų pasiskiepyti:

Asmenys, kurie nežino ar buvo skiepyti nuo tymų.

Asmenys, kurie buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze.

Asmenys, nesirgę tymais.

Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama infekcija plintanti oro lašeliniu būdu bei per kvėpavimo takų sekretais suterštas rankas ar kitus aplinkos daiktus. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), šių metų sausį iš viso užregistruota 18 112 susirgimų tymais. Daugiausia susirgimų tymais registruota Ukrainoje, Kazachstane, Sakartvele, Rumunijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Italijoje ir kt.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 153 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,