Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnazistės mokėsi komunikavimo subtilybių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Mokyklos nuotr. Mokyklos nuotr.

Turėti svajonių – nieko nekainuoja, tačiau jas įgyvendinti reikia turėti drąsos, pasitikėjimo savimi ir žinių. Balandžio 5 dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinės Erika Jakovlevaitė, Laura Bundulaitė, Eva Vismantaitė ir Ugnė Šimulytė Kaune buvo apdovanotos VšĮ Studijų Ekspertų pažymėjimais, liudijančiais, kad merginos sėkmingai baigė „Siek Svajonės“ oratorystės mokymus ir atliko viešojo kalbėjimo praktiką.

 

Programa „Siek Svajonės!“ truko 6 mėnesius (20 akademinių valandų). Programoje dalyvavo mokiniai iš Kauno, Kėdainių, Lazdijų, Prienų, Klaipėdos, Elektrėnų, Panevėžio, Rokiškio ir kitų miestų mokyklų. Už atsakingai vykdytas veiklas, pasiektus puikius rezultatus „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinėms skirta I vieta ir piniginis prizas – laisvalaikio dovanų kuponas.

Programos įgyvendinimas buvo suskirstytas į 3 etapus. Pirmajame etape vykome į Kauną, kur visiems programoje dalyvaujantiems jaunuoliams buvo rengiami motyvacijos, viešojo kalbėjimo ir derybų mokymai. Tai buvo intensyvūs teoriniai-praktiniai patyriminiai užsiėmimai, kurių metu patyrę lektoriai pasakojo, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir nugalėti auditorijos baimę. Mokymų pradžioje pozityvios energijos suteikė mokymų vedėjas, viešojo kalbėjimo ir komunikacijos treneris, stovyklų mentorius Robertas Šunokas.

Robertas visus dalyvius pakvietė pasisveikinti, atlikti mankštą ir prisistatyti. Pasidžiaugė, kad su Gargždų miesto jaunimu jam tenka bendrauti jau ne pirmą kartą ir pažymėjo, kad šio miesto jaunuoliai visada būna labai aktyvūs, enztuziastingi. Susirinkusiuosius jis ragino aktyviai įsitraukti į darbą sakydamas, kad šiuose mokymuose ne tik jus kažkas išmokys vertingų dalykų, bet galbūt ir jūs kažką išmokysite. Ši programa tai ir savotiška savanorystė – praktika, savęs išbandymas, „derybinių ribų“ su mokytojais, draugais ar kitais žmonėmis pajautimas, viešojo kalbėjimo įgūdžių stiprinimas, scenos baimės įveikimas.

Rotary klubo „Dipolis“ prezidentas, socialinių projektų sumanytojas ir vykdytojas Aurelijus Daškevičius kvietė jaunuolius atsigręžti į dabartį, išmokti sustabdyti minčių tėkmę ir pamąstyti apie tai, ką aš jaučiu čia ir dabar, bei atsakyti į klausimą, koks yra mano tikslas čia ir dabar. Praktinių užsiėmimų „Gyvybingumo sesija“ metu jaunuoliai analizavo įvairias temas: pykčio sąvoką, pikto žmogaus elgseną, diskutavo, kas geriau: pyktį išlieti ar laikyti savyje, aptarė motyvacijos reikšmę. Atlikdami užduotis mokiniai mokėsi ir motyvacijos kėlimo subtilybių: aiškinosi, kaip motyvuoti save veikti, kas svarbu tam, kuris motyvuoja, ir tam, kuris yra motyvuojamas. Akcentavo, kaip svarbu būti drąsiems ir atviriems pasitaikančioms naujovėms. Lektorius paminėjo ir labai svarbų dalyką – gebėjimą dėkoti sau ir kitiems (Aurelijus yra įkūręs padėkų portalą www.aciu.lt). Kvietė atlikti eksperimentą – kas 30 sekundžių parašyti padėką žmogui.

Mokymų metu atkreiptas dėmesys į viešojo kalbėjimo komponentus: streso valdymą, kūno kalbą, kontakto su auditorija užmezgimą ir ryšio palaikymą, tinkamų ir netinkamų žodžių vartojimą, kalbančiojo energiją, balso toną. Mokiniai šiuos komponentus analizavo atlikdami praktines – vaidybines užduotis, klausėsi specialistų pastebėjimų ir patarimų.

Platformos Fox.lt koordinatorės supažindino dalyvius su praktiniais – metodiniais programos pristatymo aspektais.

Išklausius mokymų prasidėjo antrasis programos etapas. Tai įgytų teorinių žinių taikymo praktikoje etapas. Sakoma, jog teorinės žinios, nepritaikytos praktikoje, greitai užsimiršta, todėl siekiant įtvirtinti mokymuose įgytus įgūdžius visiems jaunuoliams buvo skirta užduotis – parengtą pranešimą apie platformą viešai pristatyti savo ir kitose mokyklose. Gavusios užduotį „Vaivorykštės“ gimnazistės entuziastingai ėmėsi šio darbo. Pristatymus surengė ne tik savo gimnazijoje, bet ir drąsiai ėmėsi iššūkio – vykti į kitas mokyklas. Pranešimai pristatyti Palangos Senojoje gimnazijoje, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje.

Trečiajame programos etape Kaune vėl turėjome galimybę susitikti su programos organizatoriais ir dalyviais, įsivertinti pasiektus rezultatus, pasidalinti įgyta patirtimi.

Džiugu, kad pasibaigus programai mokinės teigė įgijusios daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi, gerų emocijų. Pasak merginų, ši nauja patirtis joms labai naudinga, nes gebėjimas aiškiai ir drąsiai kalbėti auditorijai joms tampa vis aktualesnis ir besimokant gimnazijoje.

Dėkojame gimnazijos mokinės Erikos Jakovlevaitės tėčiui už emocinį palaikymą ir suteiktą materialinę pagalbą dalyvaujant šioje programoje.

 

Mokyklos nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 190 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,