Mano Gargždai



Išlaidos politinei kampanijai rajone: nuo 147 iki 19 tūkst. eurų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Darbus šalies savivaldybėse jau pradėjo naujai išrinkti merai bei didžiausio žmonių pasitikėjimo sulaukę tarybų nariai, tačiau įdomu atsigręžti atgal ir paskaičiuoti – kiek gi pinigų Klaipėdos rajone partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai išleido politinei reklamai?

 

Ruošdamiesi savivaldybių merų ir tarybų rinkimams, kandidatai į postus pradeda aktyvią reklamą: leidžia politinius laikraščius, kalendoriukus, lankstinukus, skrajutes, plakatus, mieste kyla dideli stendai su nuotraukomis ir šūkiais, reklamų netrūksta ir internetinėje erdvėje. Kuri rajone kandidatavusi politinė jėga piniginę atvėrė plačiausiai, o kuri sukosi su mažiausiu kapitalu? Pateikiame skaičius.

Rinkimuose dalyvavusi Lietuvos centro partija Klaipėdos rajone platino tik kalendoriukus su kandidato į mero postą Artūro Žičkaus atvaizdu. 2 000 tiražu leisti kalendoriukai partijai atsiėjo 147,62 Eur. Šios politinės jėgos lėšų sąnaudos – mažiausios.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis politinei reklamai rajone skyrė daugiau kaip 14 tūkst. eurų. Nemaža dalis – apie 2 300 Eur – iš šios sumos atiteko AB „Lietuvos paštas“, už leidinių pristatymą. Politikai mokėjo už fotosesiją, nuomą, reklamą vietinėje spaudoje, feisbuke, nuomojosi reklaminį plotą, leido laikraštį, skrajutes, plakatus, užsakė tento gamybą. Partija už reklamą atsiskaitė, skolų neturi.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos reklamos išlaidos – kiek daugiau nei 4 800 Eur. Pasak partijos atstovų, rinkiminėje kampanijoje taikytos naujovės – pirkta reklama spaudoje ir spaustuvėje užsakyti lankstinukai, nešvaistyta pinigų tentams ir plakatams ir kitiems leidiniams, nes tai – atgyvena. Politikai liko skoloje daugiau kaip 2 tūkst. Eur vietiniam laikraščiui.

Lietuvos socialdemokratų partija išleido apie 11 tūkst. Eur. Mokėta už reklamą spaudoje, agitacinių leidinių spausdinimą, tento gamybą, stendo nuomą, reklaminių plakatų kabinimą. 600 Eur atsiėjo agitacinio vaizdo klipo filmavimas, beveik 500 Eur – viešųjų ryšių strategijos kūrimas. Skolų po rinkiminės kampanijos neliko.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ pinigais nesišvaistė – užsakė tik reklamą vietiniame laikraštyje už kiek daugiau kaip 1 600 Eur. Daugiau nei pusė – 868 Eur – iš šios sumos liko nesumokėta.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos reklama rajone atsiėjo bene brangiausiai – viršyta 19 tūkst. Eur suma. Politikai mokėjo už tentus, vaizdo reklamą, plakatus, lankstinukus, skrajutes, reklamą spaudoje, maketavimo paslaugas, reklamą feisbuke, vaizdo klipo scenarijaus ir filmavimo paslaugas. Specialiai rinkimams sukurta interneto svetainė atsiėjo 1 500 Eur, reklaminės kampanijos paruošimas ir administravimas – apie 700 Eur.

Reklamą pirkę visuomeninio rinkimų komiteto „Klaipėdos rajono žemaičiai“ atstovai paklojo beveik 4 tūkst. Eur. Leidinių įvairovė nebuvo didelė – užsakyti kalendoriukai, plakatai bei reklama vietinėje spaudoje. Daugiausiai – 1 600 Eur – kainavo reklaminis bukletas. Skolų komitetas neturi.

Kiek daugiau kaip 12 tūkst. Eur politinei kampanijai skyrė visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“. Didelę dalį šių išlaidų sudaro reklama feisbuke. Taip pat mokėta už lankstinukus, tentus, kalendoriukus, reklamą spaudoje. Skolų neliko.

10 tūkst. Eur sumą viršijo visuomeninis rinkimų komitetas „Bendrai geriau“. Politikai lėšas skyrė reklamai spaudoje, stendų, tentų, lankstinukų, plakatų, laikraščio gamybai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga užsakinėjo tentus, plakatus, kalendoriukus, lankstinukus, mokėjo už reklamą spaudoje. Partija dar nėra pateikusi finansinės ataskaitos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) – skaičiai dar tik baigiami vesti, bet LVŽS sekretoriatas informavo, kad preliminariais duomenimis rinkimų kampanija rajone atsiėjo 17 tūkst. eurų.

 

Partija/visuomeninis rinkimų komitetas

Išleista suma eurais

Gautos vietos Taryboje

Lietuvos centro partija

147,62

0

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

14 029,78

4

Lietuvos socialdemokratų darbo partija

4 828,53

2

Lietuvos socialdemokratų partija

11 108,22

3

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

17 000

6

Partija „Tvarka ir teisingumas“

1 683,39

0

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija

19 380,36

5

Visuomeninis rinkimų komitetas „Klaipėdos rajono žemaičiai“

3 960,39

2

Visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“

12 113,20

3

Visuomeninis rinkimų komitetas „Bendrai geriau“

10 187,87

2

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 236 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,