Mano Gargždai„Vaivorykštės“ gimnazistai – aktyvūs stovyklautojai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Stovyklautojai iš 12 Lietuvos mokyklų. Z. Vaitkuvienės nuotr. Stovyklautojai iš 12 Lietuvos mokyklų. Z. Vaitkuvienės nuotr.

Vienas iš pilietiškumo ugdymo uždavinių yra siekti, kad mokiniai aktyviai ir atsakingai dalyvautų mokyklos, vietos bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Dalyvavimas ir pokyčių inicijavimas bendruomenėje – tai ypač svarbi ugdomosios veiklos sritis, skirta praktiniams mokinių gebėjimams ugdytis, o tai įmanoma tik aktyviai dalyvaujant pilietinės bendruomenės gyvenime.

 

Klaipėdos Socialinių mokslų kolegija organizavo konkursą „Būk aktyvus!” ir kvietė 9–12 klasių moksleivius dalyvauti bei laimėti kvietimus į pavasario stovyklą jaunimui „Būk aktyvus!”.

Džiugu, kad keturi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmokai gimnazistai: Eligijus Averkinas, Milė Jurkutė, Eimantas Lileikis, Evelina Petrikaitė, paraginti biologijos mokytojos Raimondos Mankevičienės, susibūrė į komandą, atliko užduotį (nufilmavo vaizdo klipą nurodyta tema) ir dalyvavo konkurse, organizuotame Socialinių mokslų kolegijos įgyvendinant projektą „Aktyvus pilietiškumas: tavo balsas svarbus“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

 

Aktyvūs „vaivorykštiečiai“. Z. Vaitkuvienės nuotr.

 

Gimnazistams pasisekė – jie laimėjo kvietimus į jaunimo pilietiškumo stovyklą Šventojoje „Būk aktyvus!“, į kurią suvažiavo 60 moksleivių iš 12 Lietuvos mokyklų. Mokiniai galėjo geriau susipažinti su Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijos dėstytojais ir studentais, dalyvaudami įvairiose jiems organizuotose paskaitose: „Viešojo kalbėjimo mitai”, „Kuo skiriasi teisybė nuo teisingumo?”, „Teisių – pareigų balansas“, „Kodėl 2*2 nebūtinai yra 4”. Kiekviena diena buvo savaip įdomi. Organizuotas linksmas intelektinis komandinis žaidimas „Protų mūšis“, kelionė šiaurietišku ėjimu pėsčiomis pajūriu, vis bendraujant su naujais žmonėmis. Labiausiai mokiniai laukė ir ruošėsi talentų šou vakarui, kuriame skambėjo muzika, vyko šokių pasirodymas. Daugiausia emocijų sukėlė karininkų atvykimas ir jų surengtos estafetės, kur mokiniai galėjo išbandyti savo ištvermę, rankos, akies taiklumą, komandos darnumą.

 

Moksleiviai dirbo grupėse. Z. Vaitkuvienės nuotr.

 

Mokiniai stovykloje patyrė malonių įspūdžių, susirado naujų bičiulių, su kuriais galės bendrauti, būti aktyvūs.

 

Stovyklautojai turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose veiklose. Z. Vaitkuvienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 294 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,